Cenny remis juniorów z wiceliderem [foto]

Juniorzy starsi Nysy Kłodzko zremisowali 1:1 na własnym boisku ze Zjednoczonymi Żarów. Zespół Jacka Piwowara punkt uratował w 90. minucie, grając wtedy w osłabieniu.

Poniżej relacja, zdjęcia oraz wyniki i tabela.

11. KOLEJKA JUNIORÓW: NYSA KŁODZKO – ZJEDNOCZENI ŻARÓW 1:1 (0:0)
Bramka dla Nysy: Norbert Bortnik. Skład: Dżendżera – Turek, Ziental, Sasinowski, Iwanowicz, Kaczmarek, Bońkowski, Fedorec, Gębski, Gołda, Bortnik.

W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Goście stworzyli tylko jedną groźną akcję w 15. minucie, ale kapitalną interwencją popisał się Dżendżera. W szeregach Nysy z dystansu próbował Adam Bońkowski, ale uderzał minimalnie niecelne, albo na posterunku był golkiper rywali. Najgroźniejszy strzał oddał jednak Kacper Fedorec, jednak bramkarz gości popisał się świetną interwencją.

Druga połowa to pasmo nieszczęść gospodarzy. Najpierw drużyna z Żarowa wykorzystała błąd Iwanowicza i objęła prowadzenie. Potem kontuzji doznał Fedorec i musiał opuścić plac gry, podobnie jak Dżendżera. Bramkarz sfaulował wychodzącego na czystą pozycję napastnika gości. Decyzja arbitra mogła być jedna, rzut karny i czerwona kartka.

Jednak Zjednoczeni nie zamienili jedenastki na gola, trafiając w słupek. Od tego momentu, mimo gry w osłabieniu, drużyna Jacka Piwowara przejęła inicjatywę. W 90. minucie, po rzucie rożnym, Norbert Bortnik strzałem zza pola karnego doprowadził do remisu.

- Cieszy jeden punkt, chociaż zarówno my jak i rywale mogliśmy zgarnąć trzy punkty w tym spotkaniu. Dopisało nam szczęście, ale mimo wszystko potrafiliśmy strzelić bramkę w grając w osłabieniu – powiedział po spotkaniu kapitan kłodzkiej drużyny, Adam Bońkowski.

Victoria Świebodzice - Odrodzenie Szalejów Dolny 4:0
Orzeł Mąkolno - LKS Bystrzyca Górna  3:2
Nysa Kłodzko - Zjednoczeni Żarów 1:1