Wyjazdowy punkt juniorów

Juniorzy starsi Nysy Kłodzko nie dowieźli zwycięstwa w Szczawnie Zdroju. Podopieczni Jacka Piwowara zremisowali z MKS-em 1:1.

Relacja z meczu i wyniki 14. kolejki po czytaj więcej.

14. KOLEJKA KOJ: MKS SZCZAWNO ZDRÓJ - MKS NYSA KŁODZKO 1:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Norbert Bortnik. Skład: Dżendżera - Turek, Sasinowski, Zieliński, Janowicz, Gębski, Ziental, Szewczyk, Iwanowicz, Bortnik, Fryczkowski.

Trener Jacek Piwowar miał trudny orzech do zgryzienia. Okazało się, że w Szczawnie Zdroju nie będzie mógł skorzystać z Kacpra Fedorca i Adama Bońkowskiego, którzy udali się na mecz z pierwszym zespołem, a ponadto zabrakło Błażeja Sikory, Grzegorza Kaczmarka czy Daniela Gołdy.

Pierwsza połowa należała do kłodzczan. To oni prowadzili grę, co położyło się na multum okazji strzeleckich. Zaledwie jedną z nich zdołał na bramkę zamienić Bortnik, który wykończył składną akcję zespołu. Wtedy należało dobić miejscowych, którzy już by się nie podnieśli, a tak wciąż mieli nadzieję na korzystny rezultat. - Zabrakło tego czegoś - mówił Marcin Ziental.

Tak też było, bo gospodarze po przerwie ruszyli do odrabiania strat i w końcu dopięli swego. Gracz ze Szczawna Zdroju uderzył z dystansu, a futbolówka po rykoszecie zaskoczyła Dżendżerę. - Chcieli za wszelką cenę zdobyć trzy punkty, na szczęście udało się wywieźć jeden punkt. Jestem dumny ze swoich młodszych kolegów, że dali z siebie wszystko - powiedział Ziental. W końcówce meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Sasinowski,  a rzutu wolnego miejscowi trafili w poprzeczkę.

- Wymagający rywal, także z remisu jestem zadowolony, choć pozostał niewielki niedosyt - skomentował pojedynek Adrian Turek. Na zakończenie rundy jesiennej juniorzy starsi Nysy podejmą Piławianką Piława Górna.

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych - Polonia-Stal II Świdnica 3:0
Orzeł Mąkolno - Zamek Kamieniec Ząbkowicki 2:5
Karolina Jaworzyna Śląska - Orzeł Ząbkowice Śląskie 0:2
LKS Bystrzyca Górna - Zjednoczeni Żarów 1:0
Piławianka Piława Górna - Victoria Świebodzice 1:1
Odrodzenie Szalejów Dolny - Piast Nowa Ruda 2:2
Bielawianka Bielawa - Iskra Jaszkowa Dolna 3:1