Facebook

Juniorzy ogrywają beniaminka [foto]


Juniorzy starsi Nysy Kłodzko lepsi od ząbkowickiej Polonii. 

Poniżej relacja z meczu, wyniki 14. kolejki i zdjęcia z meczu.

KLASA „O” JUNIORÓW: NYSA KŁODZKO – POLONIA ZĄBKOWICE ŚL. 5:2 (3:1)
Bramki dla Nysy: Grzegorz Janowicz (dwie), Patryk Wiącek (dwie) i Tymoteusz Puchalski. Nysa: Artur Dżendzera - Mateusz Zieliński, Paweł Walczak, Bartek Iwanowicz (Filip Tomera), Bartosz Mistarz, Mateusz Krawczak, Tymoteusz Puchalski, Artur Kusa, Błażej Sikora (Wojciech Głuszczyński), Grzegorz Janowicz, Patryk Wiącek.

Dostępna jest GALERIA ZDJĘĆ.

Od początku spotkania zarysowała się przewaga Nysy. Jednak to goście cieszyli się z prowadzenia gdy prosty błąd popełnił golkiper Nysy. Na szczęście Artur Dżendżera w dalszej części pojedynku zrehabilitował się za pomyłkę, a kłodzczanie straty odrobili z nawiązką. Do remisu i na prowadzenie wyprowadził Nysę Grzegorz Janowicz, a wynik na 3:1 podwyższył Tymoteusz Puchalski.

Po zmianie stron udało się ząbkowiczanom zdobyć kontaktowego gola, ale później do siatki trafiali już tylko gospodarze. Konkretnie uczynił to Patryk Wiącek. Asystę przy piątym golu zanotował Filip Tomera. – To było dotychczas nasze najlepsze spotkanie. Zmiana trenera wpłynęła na naszą grę pozytywnie, co było widać w tym spotkaniu – ocenił zawody defensor, Mateusz Zieliński.

Dla szkoleniowca Przemysława Gajka było to drugie spotkanie w roli trenera Nysy na kłodzkim stadionie i drugie zakończone zwycięstwem.

Victoria Świebodzice - Unia Bogaczowice 3:0
Hutnik Szczytna - Górnik Nowe miasto Wałbrzych 2:1
Nysa Kłodzko - Polonia Ząbkowice Śląskie 5:2
Bielawianka Bielawa - Sparta Ziębice 4:1
LKS Bystrzyca Górna - Zagłębie Wałbrzych 1:0
Karolina Jaworzyna Śl. - Unia Jaroszów -:-
Piast Nowa Ruda - Zamek Kamieniec Ząbk.
Zjednoczeni Żarów - MKS Szczawno Zdrój 0:5