Facebook

Trzy punkty z Zamku


Drugie zwycięstwo w drugim meczu rundy wiosennej zanotowali juniorzy starsi Nysy Kłodzko.

KLASA „O” JUNIORÓW: ZAMEK KAMIENIEC ZĄBK. – NYSA KŁODZKO 1:3 (0;1)
Bramki dla Nysy: Konrad Babiec, Nikolas Zieliński, Grzegorz Janowicz. Skład: Cyba (Madejczyk) - Zieliński, Walczak, Mistarz, D. Puchalski - Sikora (Głuszczyński), Krawczak, Babiec, T. Puchalski (P. Gałka) - Janowicz, Bańkowski (M. Gałka).

Pierwszy kwadrans był wyrównany, a gra toczyła się w środkowej części boska. W 25. minucie Janowicz obsłużył podaniem Konrad Babiec, który umieścił piłkę w siatce. - Po zdobyciu bramki przejęliśmy inicjatywę i zdominowaliśmy wydarzenia na boisku – mówił trener Przemysław Gajek. Pomimo kilku sytuacji do strzelenia gola kłodzczanie zeszli na przerwę z minimalnym prowadzeniem.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków kłodzkiej drużyny. Po jednym z nich faulowany w polu karnym został Michał Bańkowski, a rzut karny wykorzystał kapitan drużyny, Nikolas Zieliński. W 80. minucie meczu trzecie gola zdobył Grzegorz Janowicz, który wykorzystał nieporozumienie w drużynie gospodarzy.

Zespół z Kamieńca Ząbkowickiego stać było na honorowe trafienie pod koniec spotkania. - Jestem zadowolony z postawy drużyny. Zawodnicy zostawili dużo zdrowia na boisku i mimo nie najlepszego stanu murawy potrafili stworzyć sobie sytuacje bramkowe i zasłużenie wygrali spotkanie – dodał kłodzki szkoleniowiec.

Dwa spotkania, dwa zwycięstwa, siedem zdobytych i jedna stracona bramka - tak wygląda bilans Nysy w rundzie wiosennej. Za tydzień rywalem Nysy będzie zespól MKS Szczawno Zdrój.