Juniorzy odprawili z kwitkiem lidera [foto]

Juniorzy starsi Nysy Kłodzko pokonali świeżo upieczonego mistrza ligi okręgowej, Victorie Świebodzice. Zespół Przemysława Gajka wygrał, chociaż do przerwy przegrywał 0:1.

Poniżej zdjęcia z meczu oraz relacja.

Klasa okręgowa juniorów starszych. Nysa Kłodzko - Victoria Świebodzice 2:1.
Bramki: Zieliński oraz Babiec. Skład: Cyba, Zieliński, Puchalski, Mistarz, Walczak, Sitarz( Koterba), Babiec, Krawczak (Kaczmarczyk), Sikora (Gębski), Puchalski (Janowicz), Bańkowski (M. Gałka).

Od pierwszego gwizdka sędziego gra była bardzo wyrównana. Obie drużyny stwarzały sobie sytuację bramkowe, ale nikt nie mógł osiągnąć korzystnego rezultatu. W 20 minucie po rożnym wykonanym przez Bańkowskiego, piłka spadła pod nogi Konrada Babca który niestety nie trafił w światło bramki i wynik nie uległ zmianie. Goście również atakowali, ale świetnymi interwencjami popisywał się młodziutki Kacper Cyba. Pod koniec pierwszej połowy, goście wyszli z kontrą i dzięki niej strzelili gola który dał im prowadzenie do przerwy.

Na drugą połowę gospodarze wyszli bardzo zmotywowani co było widoczne na boisku. Po pięknej akcji kłodzkiego zespołu, Janowicz uderzał że swojej słabszej nogi ale niestety, bramkarz gości popisał się refleksem. Dziesięć minut później bardzo dobra sytuację mieli goście, rzut wolny z bliskiej odległości ale świetnie broni Cyba wyciągając same okienko. W 64 minucie do siatki trafił Babiec który dał remis swojemu zespołowi i szansę na wygraną tego meczu. Kolejne minuty były wyrównane, ale dopiero 90 minuta była decydująca. Faulowany Koterba i rzut karny, do piłki podszedł Kapitan zespołu Zieliński i z zimna krwią pokonał bramkarza rywali.