Juniorzy także ogrywają Piławiankę [foto]

Trzy punkty w starciu z Piławianka Piława Górna zanotowali także juniorzy starsi Nysy Kłodzko.

Poniżej relacja i zdjęcia.

KLASA "O" JUNIORÓW: NYSA KŁODZKO - PIŁAWIANKA PIŁAWA GRN 3:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Tomasz Kubies (45), 2:0 Grzegorz Janowicz (50), 2:1 Daniel Polański (87), 3:1 Aleksander Domagała (90). Skład: Cyba - Zieliński, Walczak (Pasternak), Mistarz (Sasinowski), Włosek, Chodorowski, Krawczak, Kaczmarczyk (Domagał), Bachmatiuk (Janowicz), Kubies.

Mecz lepiej rozpoczęli  zawodnicy Nysy, którzy stworzyli sobie kilka sytuacji pod bramką przyjezdnych. Najlepszej nie wykorzystał Bachmatiuk,  po którego strzale piłka minęła pustą bramkę rywali. Z upływem czasu także goście zaczęli dochodzić do głosu, stwarzając groźne sytuacje, jednak  bardzo dobrze w bramce spisywał się Kacper Cyba.

Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, to tuż przed gwizdkiem oznaczającym przerwę, doskonałym podaniem popisał się Bachmatiuk, a sytuację sam na sam na bramkę zamienił Kubies. Drugą połowę meczu również lepiej rozpoczęli zawodnicy Nysy, którzy za sprawą Janowicza podwyższyli prowadzenie. Asystę przy trafieniu zaliczył Krawczak. Po golu kłodzczanie oddali inicjatywę rywalom, co pod koniec meczu skończyło się bramką kontaktową dla Piławianki.

Odpowiedź Nysy była natychmiastowa. Zwycięstwo przypieczętował w 90. minucie Domagała, a tym razem asystował Kubies. - Cieszy zwycięstwo, które doda pewności siebie drużynie, a szczególnie najmłodszym zawodnikom i zachęci do jeszcze większej pracy na treningach – powiedział trener Przemysław Gajek.