Juniorzy lepsi do Górnika [foto]

Juniorzy starsi Nysy Kłodzko wygrali 2:1 z Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych w ramach 9. kolejki wałbrzyskiej ligi okręgowej. Wygraną dały gole Janowicza i Gałki.

Poniżej relacja i zdjęcia.

KLASA "O": NYSA KŁODZKO - GÓRNIK NOWE MIASTO WAŁBRZYCH 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Michał Gałka (38), 1:1 Mateusz Wroczyński (60), 2:1 Grzegorz Janowicz (85). Nysa: Cyba - Zieliński (Krawczak), Sasinowski, Walczak, Włosek, Chodorowski (Bachmatiuk),  Kaczmarczyk (Domagał), Gałka, Sitarz, Kubies (Michel), Gręda (Janowicz).

Dostępna jest

Pierwsze część meczu to gra głównie w środkowej części boiska. Kolejne minuty to kilka dobrych akcji zarówno z jednej, jak i drugiej strony. Jednak bardzo dobrze spisywali się obydwaj bramkarze. W końcówce pierwszej połowy ładną akcję kłodzkiego zespołu zdobyciem bramki zakończył Gałka .Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę meczu znakomitą okazję do podwyższenia rezultatu miał Domagała jednak przestrzelił z najbliższej odległości.

Po przerwie zawodnicy Górnika rzucili się do odrabiania strat. Wypracowali  kilka niezłych okazji, jednak świetnie interweniowali obrońcy do spółki z bramkarzem Nysy. Kłodzczanie także odpowiedzieli  dobrymi akcjami. Najlepszej nie wykorzystał Sitarz, po którego strzale rewelacyjną interwencją popisał się golkiper Górnika. Niewykorzystana sytuacja zemściła się momentalnie, gdy  Kontra zawodników przyjezdnych zakończyła się zdobyciem bramki. Goście mieli okazję podwyższyć prowadzenie, ale w sytuacjach sam na sam lepszy był Kacper Cyba.

Gdy wydawało się że mecz zakończy się podziałem punktów bardzo dobre podanie z głębi pola otrzymał Janowicz i zapewnił trzy punkty miejscowym.