Facebook

Wyjazdowe zwycięstwo juniorów


W zaległym meczu ligi okręgowej, juniorzy starsi Nysy wygrali 2:1 w Piławie Górnej.

Poniżej relacja z meczu.

KLASA „O JUNIORÓW: PIŁAWIANKA PIŁAWA GRN. – NYSA KŁODZKO 1:2
Skład: Cyba - Walczak, Sitarz, Wawryniuk,  Mistarz – Zieliński (Włosek), Chodorowski (Bachmatiuk), Głuszczyński (Michel),  Kubies, Kaczmarczyk (Gałka), Gręda (Pasternak).

Spotkanie rozpoczęło się od obopólnych ataków, jednak to drużyna gospodarzy stwarzała sobie groźniejsze sytuacje. Jedna z nich przyniosła im bramkę. Nysa powinna  wyrównać, jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem niecelnie uderzył Kaczmarczyk.

W drugiej połowie w zespole Nysy pojawili się zmiennicy,  którzy wnieśli duże ożywienie w grze naszej drużyny. Jedną  z akcji  udało zamienić się na gola, a strzelcem był Mistarz. Kolejną bramkę dającą zwycięstwo kłodzkiej drużynie zdobył Patryk Gałka, dla którego był to pierwszy występ po powrocie z wypożyczenia z Wrocławia.

- Nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Duża liczba niecelnych podań nie pozwalała na przeprowadzenie składnych akcji. Pomimo słabszej dyspozycji zawodnikom należy się pochwała za walkę do końca i zdobyte trzy punkty – podsumował zawody trener Przemysław Gajek.