Derby dla Nysy, hat-trick Grędy [foto]

Trzy rzuty karne, sześć bramek i trzy punkty w derbach z liderem rozgrywek. Juniorzy Nysy lepsi od noworudzkiego Piasta. Bohaterem meczu Jakub Gręda, zdobywca trzech bramek.

W czwartej kolejce spotkań Nysa podejmowała lidera Klasy Okręgowej Juniorów Starszych, Piasta Nowa Ruda. Przeciwnik przewodził w tabeli jako jedyna drużyna z kompletem punktów. Z kolei kłodzczanie mieli trzy oczka, zdobyte przed tygodniem w Polanicy-Zdroju (1:0).

- Od początku meczu wiedzieliśmy jaki mamy cel. Wyszliśmy zmotywowani i narzuciliśmy wysokie tempo gry, co szybko przyniosło efekt w postaci dwóch bramek – mówił Jakub Gręda. Po niespełna dziesięciu minutach Nysa po jego golach wygrywała 2:0. Najpierw zawodnik MKS wykorzystał podanie od Michała Adamczyka, a później zamienił rzut karny na gola.

Pod koniec pierwszej połowy padły jeszcze dwa gole. Wynik dla miejscowych podwyższył Michał Adamczyk, a Piast zmniejszył rozmiary porażki po jedenastce. - Po trzeciej strzelonej bramce poczuliśmy się zbyt pewnie, a rywal od początku drugiej połowy mocno ruszył i niestety złapał kontakt. W końcówce było nerwowo, ale czwarta bramka uspokoiła spotkanie do końca – dodał piłkarz Nysy.

Arbiter podyktował trzeci rzut karny w meczu, a drugi dla MKS. I tym razem nie pomylił się Gręda, który skompletował hat-tricka i ustalił wynik meczu na 4:2.