Porażka po błędach

Juniorzy starsi Nysy nie zdołali odnieść pierwszego wyjazdowego zwycięstwa i tym razem przegrali 0:2 ze Szczytem Boguszów-Gorce. Podopieczni Jacka Piwowara stracili jednak punkty na własne życzenie, ponieważ obie bramki stracili po szkolnych błędach. Dodatkowo poważnej kontuzji doznał Kacper Fedorec.

4. KOLEJKA KOJ: SP SZCZYT BOGUSZÓW-GORCE - MKS NYSA KŁODZKO 2:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Kamil Kuna (6), 2:0 Damian Lic (38). Szczyt: Dobrowolski - Kałużny (68 Kowalczyk), Bieniecki, Mazurek, Gryka (85 Łazowski), Lic (70 Rafalski), Budnik, Szczeklik, Szczypka, Kuna (80 Antecki), Bogusławski (87 Werner). Nysa: Bury - Fedorec   , Ziental, Sasinowski, Wcisło, Kaczmarek , Dziedzic, Bońkowski, Gębski, Adamczewski (46 Iwanowicz), Gołda (46 Górski).

Wracający na ławkę trenerską Jacek Piwowar jeszcze przed rozpoczęciem meczu miał spory ból głowy. Z powodu kontuzji kolana zabrakło Marka Gajewskiego i szkoleniowiec Nysy musiał z konieczności wystawić w bramce zupełnie niedoświadczonego Łukasza Burego, który ostatnio rozpoczął treningi.

Kłodzczanie w meczu ze Szczytem celowali w trzy punkty, aby zbliżyć się do czołówki i już w 3. minucie byli bliscy szczęścia. W poprzeczkę z rzutu wolnego trafił Adamczewski, a dobitka Gołdy była niecelna. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa, a przede wszystkim rzeczowa. Bramkę po uderzeniu z rzutu wolnego zdobył Kuna. W 38. minucie Szczyt podwyższył prowadzenie. Szczeklik prostopadle podał do Lisa, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z Burym.

Po zmianie stron niewiele się już działo. Szczyt zadowolony z dwubramkowego prowadzenie nie forsował już tempa, a Nysa nie była w stanie zagrozić ich bramce. Dodatkowo w 60. minucie za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę boisko musiał opuścić Fedorec, który chwilę wcześniej doznał bardzo poważnej kontuzji kolana. Jak się okazało zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i czeka go długa przerwa w grze, z kolei jego koledzy już w środę (11.09.) rozegrają kolejne spotkanie, którzy podejmą na własnym boisku Karolinę Jaworzyna Śląska.

Polonia Bystrzyca Kłodzka - LKS Bystrzyca Górna 4:3
Karolina Jaworzyna Śląska - Piast Nowa Ruda 2:0
Piławianka Piława Górna - Zamek Kamieniec Ząbkowicki 1:2
Cukrownik Pszenno - Bielawianka Bielawa 1:2
MKS Szczawno Zdrój - Czarni Wałbrzych 3:1
Victoria Świebodzice - Iskra Jaszkowa Dolna 1:7
AKS Strzegom - Zjednoczeni Żarów 2:1