Pewna wygrana juniorów starszych [foto]

Drugi mecz na własnym boisku i drugie zwycięstwo juniorów starszych Nysy. Tym razem kłodzczanie pewnie pokonali 3:0 Karolinę Jaworzyna Śląska, szybko obejmując dwubramkowe prowadzenie, a przed końcem je podwyższając. Bramki zdobyli Dawid Ciupider, Tomasz Pierzchalski i Mateusz Krawczak.

5. KOLEJKA KOJ: MKS NYSA KŁODZKO - KAROLINA JAWORZYNA ŚLĄSKA 3:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Dawid Ciupider (9), 2:0 Tomasz Pierzchalski (15), 3:0 Mateusz Krawczak (85). Sędziował: Dawid Aksamit (PPN Kłodzko). Skład: Niewęgłowski - Gębski, Ziental, Sasinowski, Wcisło (90 Gołda), Ciupider (55 Iwanowicz), Dziedzic, Bońkowski, Kaczmarek (84 Strzygocki), Pierzchalski, Adamczewski (64 Krawczak).

Jacek Piwowar ponownie miał do dyspozycji szeroką kadrę, a do tego mógł skorzystać z zawodników na co dzień grających w pierwszym zespole - Daniela Niewęgłowskiego, Tomasza Pierzchalskiego i Dawida Ciupidera, którzy jak się później okazało zrobili różnicę. Zabrakło natomiast Marcina Górskiego i Kamila Suskiego, który powoli wraca do treningów po kontuzji nogi.

- Mamy zamiar od razu ruszyć na Karolinę - zapowiadał Adam Bońkowski. I tak też było, bo kłodzczanie w pierwszym kwadransie zdobyli dwie bramki. W 9. minucie Pierzchalski dograł do Ciupidera, który wykorzystał sytuację sam na sam, a w 15. minucie dośrodkowanie Wcisło celną główką wykończył Pierzchalski. W 33. minucie mocno z dystansu uderzył Dziedzic, ale tym razem bramkarz przyjezdnych nie dał się pokonać. Chwilę później okazję do wykazania się miał Niewęgłowski, który wygrał pojedynek oko w oko z napastnikiem gości.

Druga połowa nie przyniosła już tyle emocji i wrażeń. Tempo gry znacznie spadło, gra toczyła się głównie w środku pola, a dogodnych sytuacji bramkowych nie było. Godny uwagi był jedynie strzał Pierzchalskiego, który próbował przewrotką zaskoczyć bramkarza Karoliny. W 85. minucie kłodzczanie przypieczętowali zwycięstwo. Prawą stroną przedarł się Gebski, dograł do rezerwowego Krawczaka, a ten z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki. Teraz przed podopiecznymi Jacka Piwowara derby powiatu kłodzkiego z Polonią Bystrzyca Kłodzka (15.09.).