Pewne trzy punkty juniorów starszych [foto]

Juniorzy Nysy Kłodzko wygrali 3:0 z AKS Strzegom. Do siatki trafił Grzegorz Kaczmarek, Tomasz Pierzchalski i Kamil Suski. Zespół Jacka Piwowara w pełni zasłużył na to zwycięstwo, rehabilitując się za wysoką porażkę w poprzedniej kolejce.

11. KOLEJKA KLASY "O" JUNIORÓW: NYSA KŁODZKO - AKS STRZEGOM 3:0 (0:0)
Bramki:
1:0 Grzegorz Kaczmarek (55), 2:0 Tomasz Pierzchalski (60), 3:0 Kamil Suski (78). Skład: Lichwa - Ziental (80 Krawczak), Ciupider, Sasinowski, Iwanowicz, Fedorec (65 Gębski), Kaczmarek (85 Bortnik), Bońkowski, Dziedzic, Górski (46 Pierzchalski), Gołda (46 Suski).

W meczu z AKS trener Jacek Piwowar miał do dyspozycji wracającego po kontuzji Fedorca, oraz Dawida Ciupidera oraz Tomasza Pierzchalskiego, na co dzień zawodników drużyny seniorskiej.

Sporo roszad zaszło w wyjściowej jedenastce po ostatniej wysokiej porażce 1:5 z Victorią Świebodzice.  Szkoleniowiec Nysy zaskoczył taktyką i jego zespół rozpoczął zawody w składzie z Zientalem na prawej obronie i Fedorcem w środku pomocy.

Od pierwszych minutach zarysowała się przewaga gospodarzy, ale nic z tego nie wynikło. Zespół ze Strzegomia  próbował zaskoczyć Lichwę strzałami z dystansu strzałami, ale to Kacper Fedorec był bliski otworzenia wyniku po takim strzale. Świetną interwencją popisał się golkiper AKS, który sparował futbolówkę lecącą w okienko bramki. Na drugą połowę trener Jacek Piwowar dokonał dwóch zmian. Na plac gry wszedł Tomasz Pierzchalski, zmieniając Gołde oraz Kamil Suski, który zastąpił na placu gry Górskiego. Te zmiany, jak się później okazało, miały wpływ na losy spotkania.

Tomasz Pierzchalski popisał się fenomenalnym prostopadłym podaniem do wychodzącego Grzegorza Kaczmarka, który nie zmarnował okazji. W kolejnej okazji już sam Pierzchalski wymierzył sprawiedliwość bramkarzowi gości i strzałem z narożnika pola karnego podwyższył rezultat meczu, a wynik na 3:0 po sytuacji sam na sam z golkiperem AKSu, ustalił Kamil Suski.