Facebook

Wyjazdowy punkt juniorów starszych

Punkt przywieźli z Żarowa juniorzy starsi Nysy Kłodzko. Zespół Jacka Piwowara zremisował ze Zjednoczonymi 2:2. Dwa trafienia dla kłodzkiej drużyny zanotował Kamil Suski (na zdjęciu). Nysa dwukrotnie w meczu goniła wynik, a drugi gol padł tuż przed końcem spotkania.


KLASA OKRĘGOWA JUNIORÓW: ZJEDNOCZENI ŻARÓW - NYSA KŁODZKO 2:2 (1:0)

Bramki dla Nysy: Kamil Suski (dwie). Nysa: Lichwa - Gębski, Sasinowski, Ziental, Iwanowicz, Kaczmarek, Bońkowski, Dziedzic, Fedorec, Gołda (Krawczak) Bortnik (Suski).

Na spotkanie ze Zjednoczonymi brakowało Dawida Ciupidera i Tomasza Pierzchalskiego, którzy zostali włączeni do kadry seniorów. Ponadto trener Jacek Piwowar miał do dyspozycji wszystkich graczy.

W początkowej fazie meczu żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć żadnej składnej akcji. Nysa miała wystrzegać stałych fragmentów gry, jednak dała się zaskoczyć po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z okolic 30 metra. Zawodnik gospodarzy strzałem z 11. metrów otworzył wynik meczu, a piłka nim wpadła do siatki odbiła się jeszcze od poprzeczki. Zawodnicy z Żarowa mieli jeszcze podobną sytuacje, lecz znakomicie w bramce spisywał się Lichwa.

W drugiej połowie kłodzczanie zagrali pressingiem i to przyniosło wyrównującą bramkę. Prawą stroną popędził Fedorec, dorzucił w pole karne wprost na nogę Suskiego, który strzałem tuż przy słupku doprowadził do wyrównania. Zjednoczeni ponownie wyszli na prowadzenie po stałym fragmencie gry. Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę dość nieszczęśliwie przedłużył na dłuższy słupek jeden z kłodzkich graczy i po zamieszczaniu miejscowi wbili drugie gola. 

Nysa nie poddała się i urwała punkt rywalom na minutę przed końcem spotkania po fenomenalnej wymianie piłki Fedorca z Gębskim. Ten pierwszy po raz kolejny popisał się rajdem, dogrywając futbolówkę do znajdującego się na 10. metrze Krawczaka. Zawodnik, który także pojawił się na placu gry w drugiej połowie, oddał strzał, a piłka szczęśliwie odbiła się od Suskiego i wpadła do siatki. [AB]

Zestaw par. 12. kolejki Klasy "O" Juniorów Starszych:
Victoria Świebodzice – Polonia Bystrzyca Kłodzka 9:3
Czarni Wałbrzych – LKS Bystrzyca Górna
AKS II Strzegom – Karolina Jaworzyna Śląska
Szczyt Boguszów Gorce - Cukrownik Pszenno
Iskra Jaszkowa Dolna – Piast Nowa Ruda
Zjednoczeni Żarów – Nysa Kłodzko
MKS Szczawno Zdrój – Piławianka Piława Górna
Bielawianka Bielawa – Zamek Kamieniec Ząbkowicki