Facebook

Juniorzy młodsi z punktem

Dotychczas, po rozegraniu dziesięciu ligowych meczach, juniorzy młodsi Nysy Kłodzko grali bezkompromisowo - albo wygrywali, albo przegrywali. Aż do meczu w Świdnicy z Gryfem. Mimo wyraźnej przewagi w ofensywie, piłkarze Mariusza Sobczyka zdołali wywieźć tylko bezbramkowy remis.

LIGA DOLNOŚLĄSKA JUNIORA MŁODSZEGO: GRYF ŚWIDNICA - NYSA KŁODZKO 0:0
Skład: Niewęgłowski - Fedorec, Łazarowicz, Pierzchalski, Mróz, Turek, Bońkowski, Szwaja (25 Wcisło), Wiącek, Cebulski (70 Michalczyk), Kotfas.

Faworyta spotkania trudno nie było wskazać. Do świdnickiego centrum sportowego, w sobotnie popołudnie przyjechała drużyna, która z dorobkiem 15 punktów zajmowała 7. miejsce w lidze dolnośląskiej. Gospodarze natomiast uplasowani byli na 14 pozycji z niewielkim bagażem pięciu punktów. Spotkanie odbywało się pod inicjatywą juniorów Nysy. Już w piątej minucie kłodzczanie stworzyli sobie doskonałą szansę. Prawym skrzydłem przebojem przebijał się Jacek Cebulski, w końcu dośrodkował w pole karne, stoper Gryfa wybił na 16 metr pod nogi Daniela Szwai, który oddał natychmiastowy strzał w kierunku bramki, piłka po rykoszecie zmyliła interweniującego bramkarza. Golkiper Gryfa z wielkimi problemami, ale jednak ustrzegł swoją drużynę, wyłapując piłkę na linii bramkowej.

Siedem minut później Nysa, po raz kolejny stworzyła sobie groźną sytuację. Wysunięty napastnik Mikołaj Kotfas, dostał piłkę jeszcze na swojej połowie i pomknął w kierunku bramki. Szybko minął jednego z obrońców świdniczan, i gdy znalazł się w narożniku pola karnego oddał mocny strzał w kierunku długiego słupka, jednak piłka przeleciała z jej zewnętrznej strony, wychodząc na aut bramkowy. Młody piłkarz Nysy, w 31. minucie miał jeszcze lepszą szansę na zdobycie bramki. Napastnik po prostopadłym podaniu Łukasza Wiącka, wyszedł sam na sam z golkiperem Gryfa. Jednak Kotfas źle minął bramkarza i futbolówka wyszła poza boisko. Gospodarze natomiast w pierwszej połowie tylko raz potrafili zagrozić kłodzczanom. Również po prostopadłym zagraniu. Skrzydłowy świdniczan znalazł się z boku pola karnego i nie mając żadnego z kolegów obok siebie, zdecydował się na mocny strzał z ostrego kąta. Bramkarz Nysy, Daniel Niewęgłowski pewnie interweniował, wybijając piłkę na rzut rożny.

Pierwszą połowę znacznie lepiej się oglądało, niż drugą. W niej było znacznie więcej walki w środku boiska i indywidualnych błędów. Choć to nie oznacza, że nie było żadnych szans na gole. Już dwie minuty po wznowieniu gry, Mikołaj Kotfas wykonując rzut wolny z 25 metrów, uderzył tuż pod poprzeczkę. Jednak strzał ten był zbyt lekki by pokonać bramkarza rywali.

Juniorzy Nysy Kłodzko w przekroju całego meczu mieli mnóstwo dośrodkowań w pole karne. Niestety większość z nich była wykonywana w fatalny sposób. Chociaż po jednej z prób centry Adama Bońkowskiego, piłka  wylądowała na poprzeczce. Do końca  spotkania, juniorzy młodsi Nysy mieli jeszcze dwie piłki meczowe. Najpierw w 60 minucie gry groźnie z kontrą wychodzili kłodzczanie. Kotfas zagrał prostopadle do Cebulskiego, ten znajdując się na korzystnej pozycji, nie pokusił się o podejście w kierunku bramki tylko oddał niecelny strzał, tym samym marnując doskonałą szansę. Goście w drugiej połowie postawili na wszystko, i w ostatnim kwadransie grali na trójkę obrońców i napastników. Jeszcze ostatniej minucie gry, w idealnej sytuacji znalazł się Łukasz Wiącek. Piłka zagrana z rzutu rożnego wylądowała na głowie lewoskrzydłowego, lecz ten z trzech metrów oddał lekki strzał w kierunku bramki, tym samym podając piłkę do bramkarza rywali. Chwilę później sędzia odgwizdał koniec meczu.

Zawodnicy Mariusza Sobczyka mają czego żałować, bo przez cały mecz mieli inicjatywę.  W wielu momentach brakowało wykończenia, albo ostatniego podania. Na tym poziomie gry, takie sytuacje, jak w spotkaniu z Gryfem Świdnica muszą być wykorzystywane. Inaczej nie ma co myśleć o dobrym wyniku i pozycji w lidze dolnośląskiej juniorów młodszych. Następny mecz piłkarze Nysy Kłodzko rozegrają w przyszły weekend z ostatnią drużyną w tabeli – Polarem Wrocław.

STATYSTYKI MECZOWE:

Gryf Świdnica                    Nysa Kłodzko
    3                     strzały                  7
    1                strzały celne              4
    2             strzały niecelne             3
    4                 rzutu rożne              7
    13                    faule                  6
    5             dośrodkowania             26
    0                   spalone                 3
    0                żółte kartki                0
    0            czerwone kartki             0