Facebook

Kolejny medal orlików Nysy [foto]

Brązowy medal wywalczyli młodzi piłkarze z Kłodzka. Zespół orlików Nysy tym razem rywalizował w turnieju rozgrywanym w Ząbkowicach Śląskich. Zawody odbyły się w minioną niedzielę w tamtejszej hali.

Dostępna jest GALERIA ZDJĘĆ.

Zawody, w których udział wzięło sześć zespołów, rozgrywano systemem każdy z każdym. Drużyna Kamila Krzywdy w pięciu spotkaniach wywalczyła siedem punktów. Kłodzczanie pokonali 1:0 Ślężę Ciepłowody oraz 2:0 Orła Ząbkowice Śląskie. W meczu z Akademią Piłkarska Wałbrzych padł remis 1:1, a pojedynki z Unią Złoty Stok i Bielawianką Bielawa kończyły się kolejno porażkami 1:2 i 0:1. Taki bilans pozwolił Nysie zająć trzecie miejsce w turnieju. Gole dla zespołu z Kłodzka strzelali: Marcin Wawryka – 2, Mateusz Per, Adrian Kraus, i Jakub Bachmatiuk – 1 bramka.

- W tym turnieju chłopaki momentami sprawiali wrażenie jakby bali się grac w piłkę, wejść w jej posiadanie, mało wychodzili na wolne pozycje, ale z meczu na mecz zaczęli grali coraz lepiej. Przyznam szczerze, że trochę to szczęśliwe trzecie miejsce, bo z w bezpośrednim spotkaniu z zespołem Orła wygraliśmy 2:0 po dwóch bramkach Marcina Wawryki i wyprzedzimy gospodarza turnieju tylko lepszym bilansem bramkowym. Nie o wynik tutaj chodziło tylko o samą grę i przede wszystkim dobrą zabawę - podsumował zawody szkoleniowiec Nysy. Na najwyższym miejscu podium stanęła Bielawianka, a srebrny medal przypadł Unii Złoty Stok.

Nysy wystąpiła w następującym składzie: Michał Adamczyk, Jakub Bachmatiuk, Joachim Bijak, Mateusz Per, Adrian Kraus, Kamil Jelonkowski i Marcin Wawryka.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU:
1. Bielawianka Bielawianka
2. Unia Złoty Stok
3. Nysa Kłodzko
4. Orzeł Ząbkowice Śląskie
5. Akademia Piłkarska Wałbrzych
6. Ślęża Ciepłowody