P. Michalczyk lepsza o Mistrzyń Polski

W rozegranym sparingu reprezentacja Polski do lat 17 z Patrycją Michalczyk w składzie, pokonała Unię Racibórz 3:0. Zawodniczka Nysy Kłodzko rozegrała całe spotkanie z Mistrzyniami Polski.

- Jestem bardzo zadowolony z gry i wyniku spotkania - mówi selekcjoner Zbigniew Witkowski. - Pokonaliśmy przecież aktualne mistrzynie Polski i liderki tabeli, które w tym sezonie grały w Lidze Mistrzyń. Po takim meczu z optymizmem patrzymy w przyszłość. Wierzymy, że stać nas na zwycięstwo z każdym rywalem. Taka wiara na pewno przyda nam się podczas turnieju eliminacyjnego, w którym zmierzymy się z Norwegią, Irlandią oraz Austrią - przekonuje trener Witkowski.

Kadra objęła prowadzenie w 55. minucie, kiedy to Katarzyna Gozdek wykończyła dośrodkowanie Anny Rędzi. W 70. minucie było już 2:0 - Paulina Dudek zagrała prostopadłą piłkę do Ewy Pajor, które pewnie umieściła ją w siatce. Sześć minut później obie piłkarki zamieniły się rolami, bo to Pajor zagrała do Dudek, która ustaliła wynik meczu. Zwycięstwo mogło być jednak jeszcze bardziej okazałe, ale w samej końcówce piłka po strzale Urszuli Wasil odbiła się od poprzeczki.

Polska U-17: Okulewicz - Rędzia, Gozdek, Michalczyk, Konat - Wasil, Matysik, Dereń, Pajor, Dudek - Jaszek (25. Kamczyk). Selekcjoner Zbigniew Witkowski.

W poniedziałek reprezentacja rozegra drugi mecz kontrolny z czwartą drużyną ekstraligi - Mitechem Żywiec. Natomiast we wtorek na konsultacji pojawią się młodsze zawodniczki, spośród których zostanie wyłoniona reprezentacja na pierwszą rundę eliminacji mistrzostw Europy kolejnego sezonu tj. 2013/14. Ta drużyna rozegra dwa mecze kontrolne z zespołem Czarnych Sosnowiec.