Facebook

Utalentowany Dankowski w pierwszym zespole Śląska

Kłodzczanin, liczący niespełna 17-letni Kamil Dankowski (na zdjęciu) najprawdopodobniej pojedzie z pierwszą drużyną Śląska na zgrupowanie na Cypr, które rozpocznie się 29 stycznia.

Kadrę na obóz najwcześniej poznamy w sobotę, po sparingu mistrzów Polski z Miedzią Legnica. To będzie pierwszy etap selekcji trenera Stanislava Levego. Docelowo w kadrze ma zostać 23 piłkarzy. Teraz trenuje ich ponad 30. Czeski szkoleniowiec mówi, że na tym etapie nie przeszkadza mu taka liczba zawodników, bo i tak pracuje nad motoryką. Faktem jest jednak, że musi skład ograniczyć. Zapowiedział, że na Wyspę Afrodyty poleci 25-26 piłkarzy. Kto ma na to szansę?

To, że trenować dalej ze starszymi kolegami będzie 17-letni Kamil Dankowski, jest właściwie pewne. Wychowanek Nysy Kłodzko uchodzi w klubie za wielki talent. Dostaje zresztą regularnie powołania na zgrupowania młodzieżowej kadry narodowej. Jest to też dla klubu pewien problem.

Otóż Dankowski od 27 stycznia do 8 lutego ma uczestniczyć w konsultacjach kadry młodzieżowej. Natomiast na początku następnego miesiąca seniorska reprezentacja w krajowym składzie gra z Rumunią. Są w niej Przemysław Kaźmierczak, Waldemar Sobota i Tomasz Jodłowiec. Wychodzi więc na to, że na pewien czas ze zgrupowania wyjechać będzie musiało czterech zawodników. Dlatego też zamiast planowanych wcześniej czterech sparingów WKS rozegra jedynie trzy. Obok Victorii Pilzno i Lewskiego Sofia zmierzy się z chińskim Beijing Guoan, w którym gra były gwiazdor Sevilli Frederic Kanoute.

W środę Śląsk zagra kolejny sparing. Rywalem mistrzów Polski na Oporowskiej będzie ŁKS. Początek meczu o godz. 13.30.