Facebook

Juniorzy młodsi znów najlepsi

Juniorzy młodsi Nysy wzięli udział w turnieju piłki nożnej halowej o Puchar Dyrektora OSIR-u Świebodzice, w którym wystawili dwie drużyny. Pierwszy zespół zajął pierwsze miejsce, natomiast druga drużyna uplasowała się na trzeciej pozycji. Podopieczni Mariusza Sobczyka zdobyli także dwie nagrody indywidualne.

Do turnieju piłki nożnej halowej o Puchar Dyrektora OSIR-u Świebodzice stanęło osiem zespołów. Oprócz dwóch drużyn Nysy były to dwa zespoły Victorii Świebodzice, Zagłębie Wałbrzych, Iskra Kochlice, Kłos Lutomia i MKS Szczawno Zdrój. Drużyny rywalizowały ze sobą w dwóch grupach, w których po dwie najlepsze drużyny awansowały do półfinałów, a pozostałe walczyły o pozostałe miejsca. Pojedynki rozgrywano po 12. minut, a ekipy grały w pięcioosobowych składach (bramkarz + 4 zawodników w polu).

Pierwszy zespół Nysy trafił do grupy B, gdzie los przydzielił im drugi zespół Victorii Świebodzice, Kłos Lutomia i MKS Szczawno Zdrój, natomiast drugi zespół do grupy A, w której przyszło mu rywalizować z pierwszym zespołem Victorii Świebodzice, Zagłębiem Wałbrzych oraz Iskrą Kochlice. Nysa I nie miała sobie równych, pokonując kolejno 1:0 Victorię II Świebodzice, 3:0 MKS Szczawno Zdrój oraz 5:0 Kłos Lutomia i z dziewięcioma punktami pewnie awansowała do półfinału, zaś Nysa II zajęła drugą pozycję, ustępując jedynie gospodarzowi, Victorii I Świebodzice. Kłodzczanie pokonali 2:1 Iskrę Kochlice, zremisowali 0:0 z Zagłębiem Wałbrzych, a także przegrali 0:3 właśnie z Victorią I.

Tym samym oba zespoły Nysy awansowały do dalszej fazy rozgrywek, gdzie musiały się zmierzyć właśnie ze sobą. Nysa I okazała się zdecydowanie lepsza, wygrywając z Nysą II aż 4:0, a w pojedynku dwóch Victorii lepszy okazał się pierwszy zespół, pokonując drugi dopiero po rzutach karnych. W meczu o 3. miejsce Nysa II ograła 1:0 Victorię II, a w finale Nysa I pokonała Victorię I 2:0. 

Nysa I Kłodzko jako jedyny zespół w turnieju nie zaznał porażki, a nawet nie stracił bramki i w pełni zasłużenie wywalczył Puchar Dyrektora OSIR-u Świebodzice. Znakomicie spisał się także zespół Nysy II Kłodzko, który zakończył zmagania na trzeciej pozycji. Kłodzczanie zdobyli również dwie nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Łukasza Wiącka, najlepszym strzelcem, z pięcioma bramkami na koncie został Tomasz Pierzchalski, zaś najlepszym bramkarzem okazał się Bartosz Wiciak z Victorii II Świebodzice.

- Zagraliśmy znakomity turniej. Wygraliśmy wszystkie mecze, a także nie straciliśmy w nich żadnej bramki. Cieszę się również z nagrody najlepszego zawodnika. Pogratulować także należy zawodnikiem z drugiej drużyny, którzy również zaprezentowali się bardzo dobrze i ostatecznie zajęli trzecie miejsce - mówi najlepszy zawodnik turnieju, Łukasz Wiącek.

GRUPA A:
Victoria I Świebodzice - Nysa II Kłodzko 3:0 
Iskra Kochlice - Zagłębie Wałbrzych 0:0
Iskra Kochlice - Victoria I Świebodzice 0:1
Zagłebie Wałbrzych - Nysa II Kłodzko 0:0
Nysa II Kłodzko - Iskra Kochlice 2:1
Victoria I Świebodzice - Zagłebie Wąłbrzych 0:0 

TABELA GRUPY A:
1. Victoria I Świebodzice 5 pkt 4:1
2. Nysa II Kłodzko 4 pkt 2:4
3. Zagłębie Wałbrzych 3 pkt 0:0
4. Iskra Kochlice 2 pkt 2:3

GRUPA B:
Victoria II Świebodzice - Nysa Kłodzko 0:1
Nysa I Kłodzko - MKS Szczawno Zdrój 3:0
MKS Szczawno Zdrój - Victoria II Świebodzice 0:4
MKS Szczawno Zdrój - Kłos Lutomia 1:2
Nysa Kłodzko - Kłos Lutomia 5:0
Victoria II Świebodzice - Kłos Lutomia 2:1

TABELA GRUPY B:
1. Nysa Kłodzko 9 pkt 9:0
2. Victoria II Świebodzice 6 pkt 6:2
3. Kłos Lutomia 3 pkt 3:7
4. MKS Szczawno Zdrój 0 pkt 1:9

PÓŁFINAŁY:
Victoria I Świebodzice - Victoria II Świebodzice 0:0 k. 6:5
Nysa I Kłodzko - Nysa II Kłodzko 4:0

Mecz o VII miejsce: Iskra Kochlice - MKS Szczawno Zdrój 1:2
Mecz o V miejsce: Zagłębie Wałbrzych - Kłos Lutomia 1:1 k. 2:3
Mecz o III miejsce: Victoria II Świebodzice - Nysa II Kłodzko 0:1
FINAŁ: Victoria I Świebodzice - Nysa I Kłodzko 0:2

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. Nysa I Kłodzko
2. Victoria I Świebodzice
3. Nysa II Kłodzko
4. Victoria II Świebodzice
5. Kłos Lutomia
6. Zagłębie Wałbrzych
7. MKS Szczawno Zdrój
8. Iskra Kochlice

Nysa I: Daniel Niewęgłowski, Mikołaj Łazarowicz, Tomasz Pierzchalski, Jacek Cebulski, Adam Bońkowski, Piotr Strycharz, Łukasz Wiącek, Mikołaj Kotfas.
Nysa II: Arkadiusz Lichwa, Kacper Fedorec, Bartosz Mróz, Tomasz Wcisło, Bartosz Iwanowicz, Daniel Szwaja, Patryk Reichert, Dawid Wesołowski (testowany).