Facebook

P. Michalczyk przygotowuję sie do Mistrzostw Europy

Patrycja Michalczyk (na zdjęciu) została powołana na kolejnej zgrupowanie Reprezentacji Polski Kobiet do lat 17. Teraz zawodniczka Nysy Kłodzko wraz z koleżankami będzie przygotowywać się do wyjazdu na miniturniej UEFA. Zawody te rozegrane zostaną w Austrii.

Selekcjoner reprezentacji Polski kobiet U-17, Zbigniew Witkowski, powołał kadrę na zgrupowanie w Sosnowcu, które odbędzie się w dniach 11-17 lutego. W marcu (25.03.-1.04.) drużyna uda się na miniturnieju UEFA do Austrii, w którym wezmą udział cztery reprezentacje: gospodarze, Norwegia, Irlandia i właśnie Polska.

Miniturniej UEFA w Austrii, w którym zagrają Polki, to druga runda kwalifikacyjna do mistrzostw Europy kobiet do lat 17 w sezonie 2012/2013. Tylko zwycięzca grupy awansuje do turnieju finałowego, który w czerwcu 2013 odbędzie się w Nyonie, w Szwajcarii. Po raz ostatni w tych rozgrywkach będą cztery zespoły. Od nowego sezonu, 2013/2014, w finałach będzie już osiem zespołów i po raz pierwszy turniej główny odbędzie się poza Nyonem, a dokładniej w Anglii na przełomie listopada i grudnia 2013.