Facebook

Piłkarz Nysy w klubie ekstraklasy


Zawodnik Nysy Kłodzko podpisał kontrakt z Jagiellonią Białystok.

Maksymilian Fryczkowski (na zdjęciu) od rundy wiosennej został zawodnikiem białostockiego klubu. - Jagiellonia słynie ze szkolenia młodzieży i wprowadzania jej do zespołu seniorskiego – mówi piłkarz, który obecnie ma występować w Centralnej Lidze Juniora. - Moim celem jest powalczenie o kadrę pierwszego zespołu – dodaje.
 
Do Kłodzka zawodnik ten trafił z Lądka-Zdroju, gdzie jest wychowankiem tamtejszego Trojana. Barw Nysy bronił przez pięć sezonów, występując w zespołach młodzików, trampkarzy oraz juniorach młodszych i starszych. – Chciałem podziękować Trojanowi, gdzie stawiałem pierwsze kroki w piłce. Jestem wdzięczny Nysie, bo to właśnie z Kłodzka udało mi się wybić. Chciałem również podziękować szkoleniowcowi Pawłowi Adamczykowi oraz Jackowi Piwowarowi, a także Bogdanowi Bachmatiukowi, dzięki któremu trafiłem do Nysy i który zawsze pomagał mi w sprawach organizacyjnych – dziękuje piłkarz.

W sezonie 2015/2016 przeniósł się do WKS Śląska Wrocław, zostając w debiutanckim sezonie najskuteczniejszym piłkarzem w Lidze Dolnośląskiej Juniorów. – We Wrocławiu zrobiłem kolejne kroki, rozwijając się piłkarsko – dodaje. Maksymilian Fryczkowski zimą wrócił do kłodzkiego klubu. – Piłkarzem już wcześniej interesowali się włodarze Jagielloni, a Maks chciał kontynuować swoją karierę w Białymstoku. W poniedziałek piłkarz został oficjalnie graczem tamtejszego klubu - informuje prezes klubu, Bogdan Bachmatiuk.

Po Mateuszu Górskim, który trafił do Ajaxu Amsterdam, czy Kacprze Cybie, którego testowała Pogoń Szczecin, teraz trzymamy kciuki za Maksymiliana Fryczkowskiego. Liczymy, że piłkarz ten pójdzie w ślady Kamila Dankowskiego, który dziś jest podstawowym graczem ekstraklasowego Śląska Wrocław.