Facebook

Największy turniej w historii klubu za nami [foto]


Kłodzki klub, w ramach 56. Dni Kłodzka, przy współpracy Burmistrza Miasta Kłodzka,  Michała Piszki, Starosty Kłodzkiego, Macieja Awiżenia, poseł na Sejm RP, Moniki Wielichowskiej oraz Kłodzkiego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji, zorganizował dotychczas największy turniej w historii Nysy.

Poniżej relacja i zdjęcia z meczu.

Do walki stanęło 40. drużyn (dwie nie przyjechały), które rywalizowały na pięciu boiskach w pięciu rocznikach (2011-2012, 2010, 2009, 2008 i 2007). Stawką był Puchar Burmistrza Miasta Kłodzka.

W roczniku 2007 pierwsze miejsce zajęła drużyna z Lądka-Zdroju. Srebrny medal wywalczył PKS Łany Wrocław, a na najniższym miejscu podium uplasowała się ekipa AP Dzierżoniów. Czwarta lokata przypadła AP Stronie Śląskie, Nysa zajęła piątą lokatę, a kolejne zajęli zawodnicy z Brzegu.

Zespół Ceskele Skalice okazał się najlepszy wśród drużyn z rocznika 2008. W finale pokonał rywali klubu PKS łany Wrocław. Z kolei brąz wywalczyła Nysa, która w pojedynku o trzecie miejsce wygrała 3:0 z AP Stronie Śląskie.

Wśród ekip z rocznika 2009 w finale znalazły się dwie drużyny z Kłodzka. Nysa uległa 1:2 Orlikowi. W meczu o trzecie miejsce, Siódemka Bielawa pokonała 3:1 AP Stronie Śląskie. W meczu o piątą lokatę potrzebne były rzuty karne, a w nich lepsza była Iskra, która pokonała 2:0 Bielawiankę. O kolejną lokatę Trojan stoczył braterski pojedynek, w którym pierwszy zespól wygrał 2:0 z druga ekipą z Lądka-Zdroju.

W pozostałych rocznikach klasyfikacji końcowe nie były prowadzone. Wszytki drużyny otrzymała medale dyplomy za zajęcie pierwszego miejsca. W 2010 rywalizowało dziewięć ekip: AP Dzierżoniów, Orlik Ząbkowice Śląskie, Siódemka Bielawa, Orlik Kłodzko, Trojan Lądek Zdrój, AP Stronie Śląskie, Hutnik Szczytna i dwie ekipy gospodarzy.

Wśród najmłodszych zawodników, tych z roczników z 2011-2012, naprzeciw siebie stawały drużyny Trojana, AP Dzierżoniów, Siódemki Bielawa i dwa zespoły MKS. Oprócz zmagań sportowych, była okazja na przekąski czy wzięcie udziału w loterii fantowej.

To przedsięwzięcie mogło odbyć się przy współpracy także innych instytucji i firm. Podziękowania za pomoc w organizacji turnieju MKS Nysa Kłodzko składa ZAMG Kłodzko, Wodociągom Kłodzkim, firmie Keeza, Centrum Pucharowe w Świebodzicach - Tomaszowi Meges, Piekarni Kajzerka, Wypożyczalnia Rusztowań w Kłodzku oraz Telewizji Kłodzkiej.

Dostępne są GALERIA ZDJĘĆ.