Facebook

Srebrny medal dla piłkarzy Nysy [foto]

Drugie miejsce zajęła drużyna Nysy Kłodzko w Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Kłodzka piłkarzy z rocznika 2003 i młodszych. Zwycięzcą okazał się Górnik Wałbrzych. Drugi zespół Nysy zajął czwarte miejsce, zaś trzecia była Bielawianka Bielawa.

Dostępna jest GALERIA ZDJĘĆ.

Do rozgrywek stanęło osiem drużyn podzielonych na dwie grupy, w tym dwie drużyny miejscowych. Nysę I reprezentował Joachim Bijak, Jakub Bachmatiuk, Michał Adamczyk, Mikołaj Bromboszcz, Patryk Sutkowski, Brajan Mirga i Jakub Sujewicz, a z kolei Kamil Jelonkowski, Marcin Wawryka, Mateusz Per, Adrian Kraus, Aleksander Mąkowski, Jakub Pomorski, Mateusz Jurek, Łukasz Łabanc zagrali w drugiej drużynie Nysy.

W grupie A, oprócz pierwszego zespołu Nysy, zagrała Bielawianka Bielawa, UKS Pieszyce oraz bystrzycka Polonia. Gospodarze zajęli drugie miejsce z dorobkiem sześciu punktów, po ograniu rywali i z Pieszyc i z Bystrzycy Kłodzkiej. Porażkę Nysa zanotowała w starciu z Bielawianką, która wygrała grupę z kompletem punktów. Z kole w drugiej grupie zagrał Górnik Wałbrzych, Unia Złoty Stok, Orzeł Ząbkowice Śląskie i Nysa II. Cztery wywalczone oczka pozwoliły drugiej drużynie gospodarzy awansować do strefy medalowej. MKS trzy punkty zainkasował w konfrontacji z Orłem (1:0) i Unią (0:0). Mecz z wałbrzyszanami zakończył się porażką 0:2.

FAZA GRUPOWA
Grupa A - Wyniki:
Tazo Pieszyce - Bielawianka Bielawianka 0:4
Nysa I - Polonia 2:0
Pieszyce - Nysa 0:2
Polonia - Bielawianka 0:8
Nysa I - Bielawianka 0:1
Pieszyce - Polonia 2:1

Tabela:
1. Bielawianka Bielawa 9 pkt
2. Nysa I Kłodzko 6 pkt
3. UKS Tazo Pieszyce  3 pkt
4. Polonia Bystrzyca Kłodzka 0 pkt

Grupa B - Wyniki:
Nysa II - Orzeł 1:0
Górnik - Unia 4:0
Nysa II - Górnik 0:2
Orzeł - Unia 0:0
Unia - Nysa II 0:0
Górnik - Orzeł 2:1

Tabela:
1. Górnik Wałbrzych 9 pkt
2. Nysa II Kłodzko 4 pkt
3. Unia Złoty Stok 2 pkt
4. Orzeł Ząbkowice Śląskie 1 pkt

Zespoły, które w swoich grupach zajęły miejsca 1-2 wystąpiły w grupie „ligi mistrzów” walczącej o medale. W tej stawce były obydwie drużyny Nysy. Z kolei drużyny z pozostałych miejscach czekała rywalizacja o dalsze miejsce w turnieju. W tej części gry dorobek punktowy zdobyty w fazie grupowej został wyzerowany.

W ostatecznym rozrachunku najlepsza okazała się ekipa Górnika Wałbrzych. Drugie miejsce przypadło Nysie I, chociaż kłodzkim zawodnikom niewiele zabrakło do zdobycia złotego medalu. W ostatnim pojedynku drużynie Pawła Adamczyka do triumfu potrzebne było zwycięstwo różnicą dwóch goli, jednak bratobójczy czysty pojedynek zakończył się wygraną 1:0 z Nysą II. Zwycięstwo udało się zapewnić dopiero w końcowych sekundach meczu po skutecznie wykonanym rzucie karnym.

Dzięki temu wałbrzyszanie utrzymali pierwsze miejsce w turnieju, a brązowy medal wywalczył team z Ząbkowic Śląskich. Czwartą lokatę zajął zespół Nysy II Kłodzko. Na pozostałych miejscach uplasowały się kolejno ekipy Orła, UKS Pieszyce, Unii i Polonii. Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju został Jerzy Dzimira z Bielawianki Bielawa, a najlepszym golkiperem gracz bystrzyckiej Polonii, Maciej Szczepański. Warto jeszcze odnotować postawę rodziców piłkarzy Nysy, którzy zorganizowali poczęstunek podczas turnieju. Darowizny z tego przedsięwzięcia zostały przekazane na zespoły Nysy występujące w turnieju.

FAZA PUCHAROWA:
GRUPA „LIGA MISTRZÓW” - WYNIKI:
Nysa II - Bielawianka 0:3
Górnik - Nysa I 0:0
Nysa I - Bielawianka 1:0
Nysa II - Górnik 0:2
Górnik - Bielawianka 1:0
Nysa I - Nysa II 1:0

GRUPA „LIGA EUROPEJSKA” – WYNIKI:
Pieszyce - Orzeł 0:2
Unia - Polonia 1:0
Orzeł - Unia 2:0
Polonia - Pieszyce 0:0
Unia - Pieszyce 0:2
Orzeł - Polonia 4:0

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU:
1. Górnik Wałbrzych
2. Nysa I Kłodzko
3. Bielawianka Bielawa
4. Nysa II Kłodzko
---------------------
5. Orzeł Ząbkowice Śląskie
6. UKS Tazo Pieszyce
7. Unia Złoty Stok
8. Polonia Bystrzyca Kłodzka