Facebook

Medalowy turniej dla drużyny Nysy [foto]


Dwa złota i srebro oraz trzech królów strzelców – to w skrócie bilans drużyn Nysy w kolejnym turnieju młodzieżowym organizowanym przez kłodzki klub. Do rywalizacji stanęło kilkadziesiąt drużyn w pięciu kategoriach wiekowych.

Poniżej relacja z turnieju oraz zdjęcia.

Zespoły walczyły o Puchar Starosty Kłodzkiego, Macieja Awiżenia. Ten turniej odbył się również dzięki Burmistrzowi Miasta Kłodzka, Michałowi Piszce, Poseł na Sejm RP, Monice Wielichowskiej czy Przewodniczącemu Rady Miasta,  Zdzisławowi Dudzie.

W kategoriach 2010 oraz 2011-2012 klasyfikacja końcowa nie była prowadzona, a wygranymi były wszystkie drużyny. W najmłodszej rywalizowały dwie drużyny gospodarzy oraz Parasola Wrocław i Trojana Lądek Zdrój. Z kolei w roczniku 2010 zagrały ekipy Trojana, Parasola, Lechii i dwie Nysy.

Kłodzczanie triumfowali w dwóch rocznikach. Nysa okazała się najlepsza w roczniku 2006, gdzie wywalczyła 13 punktów, notując tylko jeden remis, a w pozostałych meczach zwyciężając. Srebrny medal wywalczył Włókniarz (12 pkt), a najniższym miejscu podium uplasowała się drużyna Dzieci Śląska z Wojborza (7 pkt). Pozostałe lokaty zajęły kolejno drugi zespół gospodarzy (5 pkt), drużyna dziewczęca Nysy (4 pkt) i Victoria Wałbrzych (1 pkt).

Złote medale piłkarze Nysy wywalczyli także w kategorii 2009. Kłodzczanie byli bezkonkurencyjni, wygrywając wszystkie spotkanie. Druga lokata przypadła Parasolowi Wrocław, a brąz Trojanowi z Ladka-Zdroju. Pozostałe miejsca zajęli Victoria Wałbrzych oraz Nysa II.

Gospodarze blisko byli także triumfu w roczniku 2008. W ostatnim meczu musieli pokonać Parasol, aby zgarnąć puchar za pierwszą lokatę. Pojedynek z wrocławianami zakończył się rezultatem 1:1 i to rywale cieszyli się z pierwszego miejsca. Na szyjach zawodników MKS zawisły srebrne medale. Na najniższym miejscu podium zmagania ukończyła Victoria Wałbrzych, a dalsze miejsca przypadły Nysie II, Trojanowi i Zagłębiu Wałbrzych.

Trzech zawodników Nysy wywalczyło statuetkę króla strzelców! Miłosz Samuel triumfował w roczniku 2006. Z kolei Xavier Kimaczyński zdobył najwięcej bramek w roczniku 2009, a Dawid Błoński w roczniku 2008. Organizatorzy wręczali również nagrody indywidualne w poszczególnych rocznikach dla bramkarzy, wyróżniających się zawodników czy debiutujących w barwach Nysy dziewczynek.

Po raz kolejny MKS Nysa Kłodzko składa dziękowania za pomoc w organizacji turnieju dla Starostwa Powiatowego w Kłodzku, Urzędu Miasta w Kłodzku, poseł na Sejm RP, Monice Wielichowskiej, Przewodniczącemu rady Miasta Zdzisławowi Dudzie, Rencie Urbaniak, ZAMG Kłodzko, Wodociągom Kłodzkim, firmie Keeza, Centrum Pucharowe w Świebodzicach - Tomaszowi Meges, Piekarni Kajzerka, Telewizji Kłodzkiej, Biurze Rachunkowemu w Kłodzku – M. T. Sutkowscy, Restauracja Sportowa oraz Wypożyczalni Rusztowań w Kłodzku.

Dostępne są GALERIA ZDJĘĆ.