Facebook

Pięć meczów i pięć zwycięstw Nysy [fotox2]


Pięć meczów w ten weekend rozegrały drużyny młodzieżowe Nysy Kłodzko. Wszystkie pojedynki zakończyły się ich wygraną. Na koniec weekendowych zmagań, MKS odniósł kolejne i to wysokie zwycięstwo w derbach z Orlikiem Kłodzko.

Na początek weekendowych zmagań, ostre strzelanie urządziły sobie dwie ekipy Nysy grające w lidze orlika. Pierwszy zespół MKS rozgromił 22:0 Igliczną Wilkanów, a druga ekipa pokonała 8:1 w Nowej Rudzie tamtejszą Akademię Piłkarską.

W sobotnich meczach, najpierw ze zwycięstwa cieszyła się druga drużyna młodzików Nysy, która za rywala w klasie terenowej miała Piasta Nowa Ruda. Zespół z Kłodzka wygrał 8:0, a na listę strzelców wpisał się dwukrotnie Igor Kołoszyc oraz Miłosz Samuel, a raz Kacper Hajłasz, Bartłomiej Bernaś, Michał Rybikowski oraz Wiktor Przybyła.

Potem do rywalizacji przystąpili trampkarze, którzy w lidze okręgowej okazali się lepsi do Lechii Dzierżoniów. Podopieczni Kamila Krzywdy zwyciężyli 2:1 (1:1) po trafieniach Adriana Krausa i Mikołaja Bromboszcza.

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ. 

Na koniec tego weekendu, trzecie spotkanie derbowe w tym tygodniu rozegrała Nysa i odniosła trzecie zwycięstwo przeciwko Orlikowi Kłodzko. Najpierw z okazałych zwycięstw cieszyły się dwie ekipy MKS w lidze orlika. Teraz w derbach spotkali się młodzicy rywalizujący w lidze okręgowej.

Nysa nie dała żadnych szans Orlikowi, gromiąc przeciwników 11:1. Cztery gole strzelił Kamil Jabłoński, hat-tricka zanotował Kacper Gaweł, dwukrotnie bramkarza pokonał Jakub Mierzejewski, a raz Michał Dworzański oraz Kamil Węgrzyn. 

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ.