Podsumowanie weekendu drużyn młodzieżowych [fotox2]

Dwie wygrane i dwie porażki – to bilans drużyn młodzieżowych Nysy zanotowane w ten weekend.

Poniżej relacja oraz zdjęcia z meczu juniorów i młodzików.

Trzy punkty zainkasowali juniorzy starsi, którzy w ostatnim meczu tej rundy rywalizowali ze Zjednoczonymi Ścinawka Średnia. Po pierwszej połowie nic nie wskazywało, że kłodzczanie będą w stanie wywalczyć jakiekolwiek punkty. Po pierwszych 45. minutach 1:0 prowadzili rywale, jednak druga część należała do Nysy. Podopieczni Przemysława Gajka zdobyli cztery gole i całe zawody wygrali 4:2. Dwa gole zdobył Tomasz Kubies, a raz do siatki trafił Przemysław Kaczmarczyk oraz Bartosz Mistarz.

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ.

Pierwszej porażki w rozgrywkach ligi okręgowej doznali trampkarze. Nysa musiała uznać wyższość AKS Strzegom, ulegając aż 0:5. Do rozegrania pozostaje kłodzkiej drużynie jedno spotkanie. MKS zagra o pierwsze miejsce w tabeli z Orłem Ząbkowice Śląskie. Z kolei zespół młodzików, grający również w lidze okręgowej, w tej kolejce pauzował.

Drugi zespół młodzików MKS, występujący w klasie terenowej, wygrał na własnym boisku 2:0 z Unią Złoty Stok. Na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Bernaś i Kacper Hajłasz. Kłodzczanie pokonując trzecią w tabeli Unie, umocnili się na drugim miejscu w tabeli.

Rundę zakończyli orlicy Nysy. Na koniec kłodzczanie musieli uznać wyższość ekipy Trojana, który z kompletem punktów zakończył zmagania w grupie pierwszej. Drużyna z Lądka-Zdroju wygrała 17:2. Z kolei drużyna MKS, występująca w grupie drugiej, zmagania zakończyła tydzień temu, zdobywając mistrzostwo.