Facebook

Nysa bezkonkurencyjna w stawce! [fotox2]


Nysa Kłodzko okazała się najlepsza w turnieju halowym piłki nożnej drużyn z rocznika 2008 i młodsi. W finale podopieczni Pawła Wiśniewskiego pokonali 3:1 UKS Lechia Dzierżoniów. Graliśmy i zbieraliśmy fundusze na pomoc dla Roberta Węgrzyna! Trzymaj się! Jesteśmy z Tobą!

Poniżej relacja, wyniki oraz galerie zdjęć z turnieju.

Do zawodów przystąpiło dziesięć drużyn, podzielonych na dwie grupy. Do Kłodzka przyjechały zespoły Trojana Lądka Zdój, Bielawianki Bielawa, Lechii Dzierżoniów, AP Kryształ Stronie Śląskie, Sparta Stary Waliszów, AP Nowa Ruda oraz FK Nachod. 

W trakcie turnieju odbyły się występy artystyczne, loterie oraz licytacje z których dochód wspomoże Roberta Węgrzyna. To były zawodnik kłodzkiego klubu, który obecnie zmaga się z chorobą nowotworową. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na jego leczenie.

Gospodarze wystawili dwa zespoły. Nysa I była bezkonkurencyjna w grupie A, gdzie wygrała wszystkie mecze i z pierwszego miejsca awansowała do finału. W grupie B pierwsza lokata przypadła Lechii Dzierżoniów, która tak jak gospodarze, wygrała wszystkie mecze.

W meczu o złoto lepsi byli kłodzczanie, zwyciężając 3:1. Na najniższym miejscu podium uplasowali się zawodnicy z Nachodu, pokonując 2:0 Bielawiankę. Dalsze lokaty przypadły Zagłębiu Wałbrzych, które w meczu o piątą pozycję w klasyfikacji końcowej okazali się minimalni lepsi od drugiego zespołu Nysy. Na siódmym miejscu zawody ukończył zespół ze Stronia Śląskiego, za nim był Trojan, a następnie Sparta oraz noworudzka Akademia.

Organizatorzy przyznali również nagrody indywidualne. Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju był gracz MKS, Aleksander Więcławek (osiem bramek). Najlepszym golkiperem wybrano Aleksandra Nicińskiego z Lechii, a najlepszym zawodnikiem turnieju Tomasza Vacka z FK Nachod. Z kolei wyróżnienia trafiły do Huberta Ewaka (Bielawianka), Bartosza Laudackiego (Trojan), Szymona Woronowicza (AP Nowa Ruda) oraz Szymona Kruka (Sparta).    

Kłodzkie zespoły wystąpiły w składzie: Jan Perczyński, Błażej Dudek, Oskar Łątka, Aleksander Więcławek, Cyprian Grzywnowicz, Dawid Błoński (Nysa I) oraz Brajan Solski, Marco Żółty, Szymon Zwaduch, Alan Radziszewski, Kryspin Bator, Xawier Klimaczyński, Łukasz Kisielewicz oraz Michał Bielawski (Nysa I).  

FAZA GRUPOWA – WYNIKI GRUPA A:
Zagłębie – Bielawianka 0:0
Trojan – AP Nowa Ruda 0:0
Nysa I – Zagłębie 3:0
AP Nowa Ruda – Bielawianka 0:3
Nysa I – AP Nowa Ruda 6:0
Trojan – Bielawianka 0:3
Nysa I – Trojan 3:1
Zagłębie – AP Nowa Ruda 2:0
Zagłębie – Trojan 2:0
Bielawianka – Nysa 0:2

FAZA GRUPOWA – WYNIKI GRUPA B:
Nysa II – AP Stronie Śl. 1:1
FK Nachod – Sparta 5:0
FK Nachod – Lechia 1:1
Nysa II – Sparta 1:1
Sparta – AP Stronie Śl. 2:2
Nysa II – Lechia 0:4
Lechia – AP Stronie Śl. 1:0
Nysa II – FK Nachod 1:1
Lechia – Sparta 4:2
FK Nachod – AP Stronie Śl. 1:0

WYIKI FAZY FINAŁOWEJ:
Mecz o 9. miejsce: AP Nowa Ruda – Sparta Stary Waliszów 1:2
Mecz o 7. miejsce: Trojan Lądek Zdrój – AP Stronie Śl. 0:4
Mecz o 5. miejsce: Zagłębie Wałbrzych – Nysa II Kłodzko 1:0
Mecz o 3. miejsce: Bielawianka Bielawa – FK Nachod 0:2
Mecz o 1. miejsce: Nysa I Kłodzko – Lechia Dzierżoniów 3:1

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ I oraz GALERIĘ ZDJĘĆ II.