Facebook

Skrzaty Nysy rywalizowały w Pieszycach [foto]

Na szóstym miejscu uplasowała się drużyna skrzatów Nysy Kłodzko w turnieju rozgrywanym w Pieszycach. W zawodach wystąpili gracze z rocznika 2004 i młodsi. Drużyny rywalizowały systemem "każdy z każdym".

Dostępna jest GALERIA ZDJĘĆ.

Planowo w zawodach miało wziąć udział osiem zespołów, ale na turniej nie stawił się Orlik Kłodzko. Zespół Kamila Krzywdy na początek przegrał 0:5 z Bielawianką, a w kolejnym pojedynku pokonał 1:0 Piasta Nowa Ruda. Następnie doznał trzech porażek, ulegając 1:4 ząbkowickiemu Orłowi oraz Pogoni Pieszyce i 0:12 Gryfowi Świdnica. Na koniec kłodzczanie podzieli się punktami, remisując 1:1 z AKS Strzegom.

Świdniczanie okazali się bezkonkurencyjni w pieszyckich zawodach, wygrywając wszystkie mecze i zasłużenie sięgając po złoto. Drugie miejsce przypadło gospodarzom turnieju, a na najniższym miejscu podium uplasowała się Bielawianka. Dorobek Nysy pozwolił jej zakończyć rozgrywki na szóstym miejscu. - Kolejny turniej w którym byliśmy najmłodszym zespołem. Mimo odległego miejsca chłopcy byli zadowoleni, że mogli rywalizować i nabrać doświadczenia w konfrontacjach z bardziej wymagającymi przeciwnikami - powiedział trener zespołu, Kamil Krzywda.

Zespół Nysy wystąpił w składzie: Wiktor Przybyła - Grzebyk Patryk, Wiktor Tkaczyk, Kacper Kulawiak, Brian Mirga, Natan Mirga, Karol Choduń, Hubert Wdowiak, Borys Paszkiewicz.

Wyniki turnieju:
Pogoń Pieszyce - Gryf Świdnica 0-4
AKS Strzegom - Orzeł Ząbkowice 0-2
Bielawianka - Nysa Kłodzko 5-0
Pogoń Pieszyce - AKS Strzegom 3-0
Gryf Świdnica - Orzeł Ząbkowice 2-0
Nysa Kłodzko - Piast Nowa Ruda 1-0
Gryf Świdnica - AKS Strzegom 4-1
Pogoń Pieszyce - Orzeł Ząbkowice 3-0
AKS Strzegom - Piast Nowa Ruda 5-1
Orzeł Ząbkowice - Bielawianka 1-2
Pogoń Pieszyce - Piast Nowa Ruda 3-0
Gryf Świdnica - Bielawianka 2-0
Orzeł Ząbkowice - Nysa Kłodzko 4-1
Gryf Świdnica - Past Nowa Ruda 5-0
AKS Strzegom - Bielawianka 1-2
Pogoń Pieszyce - Nysa Kłodzko 4-1
Orzeł Ząbkowice - Piast Nowa Ruda 2-0
Pogoń Pieszyce - Bielawianka 1-1
Gryf Świdnica - Nysa Kłodzko 12-0
Bielawianka - Piast Nowa Ruda 4-0
AKS Strzegom - Nysa Kłodzko 1-1