Facebook

Nysa najlepsza w roczniku 2010 [foto]


Nysa Kłodzko okazała się najlepsza w Turnieju Mikołajkowym Piłki Nożnej drużyn z rocznika 2010. Podopieczni Pawła Wiśniewskiego wyprzedzili w stawce Zagłębie Wałbrzych oraz Hutnika Szczytna, za podium uplasował się Trojan Lądek Zdrój, a ostatnią lokatę w stawce zajął Orlik Kłodzko.

Poniżej relacja, wyniki oraz galeria zdjęć.

W zawodach początkowo miało wziąć udział osiem zespołów, ale do kłodzkiej hali nie dojechały ekipy FK Nachod, AP Stronie Śląskie oraz Orlik Ząbkowice Śląskie. W tej sytuacji zmieniono system i zagrano systemem każdy z każdym.

W stawce najlepsza była Nysa, która z dwunastu możliwych punktów wywalczyła dziesięć oczek. Podopieczni Pawła Wiśniewskiego zdobyli jedenaście goli, nie tracąc ani jednej bramki. Na drugim miejscu z dorobkiem pięciu oczek uplasowała się drużyna Zagłębia Wałbrzych, a na najniższym miejscu podium stanął Hutnik Szczytna.

Obydwie ekipy zakończyły rywalizację z identycznym bilansem punktowym, ale w bezpośrednim starciu tych ekip, lepsi byli wałbrzyszanie, zwyciężając 1:0. Za podium uplasował się Trojan Lądek Zdrój (4 pkt), a ostatnią lokatę w stawce zajął Orlik Kłodzko (3 pkt).

Oprócz samych spotkań, były także zabawy i konkursy, zarówno dla zawodników jak i dla rodziców. Rozegrano potyczkę między bramkarzami czy napastnikami oraz rozegrano mecz między mamami, a zawodnikami. A trakcie zmagań, których organizatorem był MKS, pojawił się z prezentami Święty Mikołaj...

Oprócz medali i pucharów za miejsca w klasyfikacji, przyznano nagrody indywidualne. Najskuteczniejszym zawodnikiem został gracz Nysy, Bartosz Zenner. Statuetkę dla najlepszego golkipera trafiła do Zagłębia Wałbrzycha, konkretnie do Aleksandra Kozaka, a najlepszym graczem wybrano Filipa Rusina z lądeckiego klubu. Wyróżniono również dwóch piłkarzy: Jakuba Dunne (Orlik) oraz Adama Zagaja (Hutnik).

WYNIKI MECZÓW:
Nysa – Hutnik 7:0
Orlik – Trojan 0:2
Trojan – Nysa 0:2
Hutnik – Zagłębie 0:1
Hutnik – Orlik 0:0
Nysa – Zagłębie 2:0
Nysa – Orlik 0:0
Zagłębie – Trojan 1:1
Orlik – Zagłębie 1:1

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. Nysa Kłodzko 10 pkt
2. Zagłębie Wałbrzych 5 pkt
3. Hutnik Szczytna 5 pkt
4. Trojan Lądek Zdrój 4 pkt
5. Orlik Kłodzko 3 pkt

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ.