Facebook

Kolejny medal w kolekcji Nysy


Zespół Nysy prowadzony przez Pawła Wiśniewskiego triumfował w sobotę w roczniku 2010. Dzień później Nysa pod jego wodzą zajęła drugie miejsce w turnieju ośmiolatków. Do srebra MKS dołożył koronę króla strzelców.

Zespół z rocznika 2009 w niedzielę wybrał się do Nowej Rudy-Słupca na turniej organizowany przez AP Champions Nowa Ruda. W sumie do rywalizacji przystąpiło dziesięć drużyn. Nysa wystąpiła w grupie B, gdzie za rywala miała AP Wrocław, AP Stronie Śląskie, Trojan Lądek Zdrój oraz drugi zespół gospodarzy.

Kłodzczanie w fazie grupowej zgromadzili dziesięć punktów, notując trzy wygrane i jeden remis, co przełożyło się na pierwsze miejsce. W półfinale MKS zmierzył się z drugim zespołem grupy A, czyli AP „13” Świdnica. Podopieczni Pawła Wiśniewskiego nie dali żadnych szans rywalom, gromiąc świdniczan 7:0.

W finale czekała na Nysę drużyna AP Wrocław, która wzięła rewanż za porażkę w fazie grupowej. Wtedy to MKS zwyciężył 3:2. Teraz lepsi byli gracze z Wrocławia, zwyciężając w takim samym stosunku bramkowym (3:2). Kłodzczanie turniej ukończyli więc na drugim miejscu z koroną króla strzelców. Z trzynastoma golami najskuteczniejszym graczem został Xawier Kimaczyński.

Zespół z Kłodzka zagrał w składzie: Jan Perczyński, Fabian Kulig, Bartosz Komar, Brajan Solski, Łukasz Kisielewicz, Jakub Kowalczyk i Xawier Kimaczyński.