Facebook

Srebrni trampkarze z koroną króla strzelców [foto]


Do kolekcji trofeów, wywalczonych przez drużyny młodzieżowe Nysy w ten weekend, swoje medale dołożyli również trampkarze. Kłodzczanie zajęli drugą lokatę w turnieju rozgrywanych w Marcinowicach koło Świdnicy.

Poniżej relacja oraz zdjęcia.

Nysa rywalizowała w turnieju trampkarzy organizowanym przez Akademię Piłkarską S.T.E.P. Marcinowice. Do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn, które podzielono na dwie grupy. Następnie dwie najlepsze ekipy w dalszej części zawodów rywalizowały w „lidze mistrzów” o medale, a pozostałe o dalsze miejsca w klasyfikacji końcowej w „lidze europejskiej”.

Kłodzczanie w pierwszej części zmagań wywalczyli sześć punktów. MKS pokonał 3:0 drugi zespół gospodarzy, rozgromił 7:2 Orzeł Prusice i musiał uznać wyższość Polonii-Stali I Świdnica, ulegając 0:1. Piłkarze z Kłodzka wraz ze świdnicką drużyną awansowali do „ligi mistrzów”, gdzie trafiła również druga drużyna Polonii-Stali oraz AP I Marcinowice.

Tę fazę turnieju Nysa rozpoczęła od porażki 1:2 z drugim zespołem ze Świdnicy, jednak potem przyszły dwa zwycięstwa. Najpierw wygrana 3:0 z gospodarzami, a na koniec rewanż za porażkę w fazie grupowej. MKS wygrał 4:1 z Polonią-Stalą I Świdnica, a drugi zespół ze Świdnicy w ostatniej serii gier uległ 0:1 AP Marcinowice.


Obydwie ekipy zakończyły tą część zawodów z dorobkiem sześciu oczek, jednak w bezpośrednim starciu Nysy z Polonią-Stalą II lepsi byli rywale i to oni uplasowali się na pierwszym miejscu. Nysa wywalczyła srebrne medale i koronę króla strzelców, a ta trafiła do Mikołaja Bromboszcza (na zdjęciu).

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. Polonia-Stal II Świdnica
2. MKS Nysa Kłodzko
3. Polonia-Stal I Świdnica
4. AP I Marcinowe
5. Orzeł Prusice
6. AP II Marcinowe
7. Cukrownik Pszenno
8. Eskadra Bolesławiec
Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ.