Facebook

Nysa gościnna dla przyjezdnych [foto]


Gościnna była Nysa Kłodzko w turnieju halowym piłki nożnej drużyn z rocznika 2007. Dziesięć drużyn rywalizowało o puchar Starosty Kłodzkiego. Jak wyrównany był to turniej niech świadczy fakt, że ostatnie trzy finałowe mecze kończyły się rzutami karnymi.

Poniżej relacja, wyniki i zdjęcia z turnieju.

W zawodach, których organizatorem jest MKS, zagrało dziesięć ekip z rocznika 2007 i młodsi. W pierwszej grupie wystąpili gospodarze oraz AP Dzierżoniów, Zagłębie Wałbrzych, Orzeł II Ząbkowice Śląskie i AP Nowa Ruda. W ostatnim meczu tej fazy, Nysa rywalizowała o pierwsze miejsce z noworudzianami. Obydwie ekipy miały na swoim koncie po siedem punktów.

Po ostatnim gwizdku z wygranej cieszyli się rywale, a Nysa po przegranej 1:3 spadła na trzecią lokatę. W grupie B najlepszy okazał się pierwszy zespół Orła, wyprzedzając JTS Jawor. Dalsze lokaty przypadły piłkarzom z Lądka-Zdroju, czy bystrzyckiej Polonii.

W meczu o dziewiąte miejsce, piłkarze z Bystrzycy Kłodzkiej ograli 5:1 Orła II. Na siódmym miejscu zmagania ukończył Trojan, pokonując 3:0 Zagłębie. W pozostałych trzech spotkaniach zwycięzców musiały wyłonić rzuty karne.

Nysa zremisowała 2:2 z FK Nachod, chociaż kłodzczanie przegrywali już 0:2. Rzuty karne długo nie mogły wyłonić zwycięzcy, aż w końcu szczęście uśmiechnęło się do rywali i to nasi południowi sąsiedzi uplasowali się na piątym.

Mecz o trzecie miejsce oraz pojedynek finałowy zakończyły się bezbramkowym remisem. Srebrne medale pojechały do Jawora, który okazał się lepszy od AP Dzierżoniów. Zwycięzcą turnieju została ekipa ząbkowickiego Orła, która zwyciężyła w starciu z AP Nowa Ruda.

Organizatorzy przyznali pięć nagród indywidualnych. Najlepszym strzelcem został Alan Madej z Orła Ząbkowice Śląskie. Statuetka najlepsza golkipera powędrowała do drużyny JTS Jawor, a konkretnie do Kacpra Dominiczaka. Z kolei najlepszym graczem zawodów wybrano Wiktora Nowaka (AP Nowa Ruda). Wyróżnienia przyznano dwóm najmłodszym zawodnikom biorącym w turnieju. To Marcel Frączak i Oskar Burda (rocznik 2009) z Zagłębia Wałbrzych. 

FAZA GRUPOWA:

WYNIKI GRUPY A:
Zagłębie – Nowa Ruda 0:5
Orzeł II – Dzierżoniów 0:3
Nysa – Zagłębie 2:0
Dzierżoniów – Nowa Ruda 0:0
Nysa – Dzierżoniów 1:1
Orzeł II – Nowa Ruda 0:5
Nysa I – Orzeł II 3:0
Zagłębie – Dzierżoniów 1:5
Zagłębie – Orzeł II 2:0
Nowa Ruda – Nysa 3:1

WYNIKI GRUPA B:
Trojan – Polonia 0:0
Nachod – Jawor 0:2
Nachod – Orzeł I 0:0
Trojan – Jawor 0:1
Jawor – Polonia 1:0
Trojan – Orzeł I 0:1
Orzeł I – Polonia 5:0
Trojan – Nachod 1:1
Orzeł I – Jawor 1:0
Nachod – Polonia 2:0

FAZA FINAŁOWA:
Mecz o 9. miejsce: Orzeł II – Polonia 1:5
Mecz o 7. miejsce: Zagłębie – Trojan 0:3
Mecz o 5. miejsce: Nysa – Nachod 2:2 k. 2:3
Mecz o 3. miejsce: Dzierżoniów – Jawor 0:0 k. 1:3
Mecz o 1. miejsce: Nowa Ruda – Orzeł I 0:0 k. 1:2

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ.