Facebook

Nysa najlepsza w turnieju trampkarzy [foto]


Udanie wpisali się w Święto Trzech Króli piłkarze Nysy. Statuetka króla strzelców, wyróżnienie dla najlepszego zawodnika, a cały zespół z pucharem za pierwsze miejsce – to kolejne zdobycze kłodzkiego klubu, tym razem w turnieju trampkarzy.

Tym razem Nysa była organizatorem turnieju piłki nożnej dla drużyn z rocznika 2003 i młodsi. W zmaganiach trampkarzy, o Puchar Burmistrza Miasta Kłodzka, wzięło udział osiem ekip. Do rywalizacji stanęło Zagłębie Wałbrzych, AP Marcinowice, Polonia Bystrzyca Kłodzka, Śląsk Wrocław, Orlik Kłodzko, Orzeł Ząbkowice Śląskie, a stawkę uzupełniły dwie ekipy gospodarzy, prowadzone przez Łukasza Błądka. 

Drużyny podzielono na dwie grupy, z których po dwie najlepsze awansowały do półfinału. Pierwszy zespół Nysy triumfował w grupie A z bilansem dwóch zwycięstw i remisu. Siedem punktów miała na swoim koncie także drużyna z Bystrzycy Kłodzkiej, ale to MKS wygrał fazę grupową dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. Pozostałe miejsca zajęli piłkarze z Marcinowic oraz Wałbrzych.

Drugi zespół Nysy także bliski był awansu do półfinału. W ostatnim meczu grupy B kłodzczanom wystarczał remis, aby zająć drugie miejsce. Jednak w derbach dość pechowo MKS uległ 0:1, a najlepsi w tej grupie okazali się ząbkowiczanie. Czwarte miejsce w grupie przypadło Śląskowi Wrocław.

W pierwszym półfinale Polonia musiała uznać wyższość Orła, ulegając minimalnie 0:1. W drugim spotkaniu Nysa ograła Orlika Kłodzko 2:1 po dwóch bramkach Kamila Jelonkowskiego. Nim doszło do meczu finałowego, to pozostałe ekipy zagrały o końcowe miejsca w klasyfikacji generalnej.

W spotkaniu o 7. miejsce, Śląsk pokonał 3:0 rywali z Wałbrzycha. Zwycięzcę meczu o piątą lokatę musiały wyłonić rzuty karne. W regulaminowym czasie gry pomiędzy Nysą II, a AP Marcinowice padł wynik 1:1. Rzuty karne lepiej wykonywali rywale, zwyciężając w nich 3:2. Srebrne medale przypadły Orlikowi, który wygrał 3:1 z bystrzycką drużyną.

Emocji nie brakowało w finale. Bramki nie udało się zdobyć żadnej z ekip, więc najlepszy zespół turnieju trzeba było wyłonić w rzutach karnych. Te lepiej wykonywali kłodzczanie, wygrywając w nich 2:1.

Do Nysy trafiły również dwie nagrody indywidualne. Najwięcej goli w zawodach strzelił Kamil Jelonkowski, zgarniając statuetkę dla króla strzelców za jedenaście trafień. Z kolei wyróżnienie otrzymała Oliwia Krysman. Pozostałe nagrody indywidualne otrzymał Zygmunt Dominik (Orzeł), którego wybrano najlepszym golkiperem oraz Jakub Mulski, najlepszy gracz całych zmagań.   

Dostępna jest GALERIA ZDJĘĆ.