Facebook

Zapowiedź: emocjonujący weekend dla drużyn Nysy


Dwa turnieje piłkarskie, kolejny mecz towarzyski pierwszej drużyny Nysy i ważny mecz doralowców. Tak w telegraficznym skrócie zapowiada się nadchodzący weekend dla drużyn kłodzkiego klubu.

Halowe granie
MKS wraca z kolejnymi turniejami halowymi. Tym razem kłodzki klub będzie organizatorem zawodów dla drużyn z rocznika 2005 i młodsi. Do rywalizacji stanie dziesięć ekip. Oprócz Nysy (dwa zespoły), wystąpią Piast Jawor, Orzeł Ząbkowice Śląskie (dwie ekipy), Polonia Bystrzycka Kłodzka, kłodzki Orlik, Pogoń Duszniki Zdrój, Zagłębie Wałbrzych i Trojan z Lądka-Zdroju.

Stała pora
Zmagania rozegrane zostaną w sobotę (17.02.) w hali KCKSiR. Rozpoczęcia turnieju o godz. 09.00. Zespoły podzielone zostaną na dwie grupy, a później, w zależności od zajętego miejsca w fazie grupowej, rozegrane zostaną pojedynki o końcowe lokaty w klasyfikacji generalnej. Zakończenie rywalizacji o godz. 14.30.

Noteć na rozkładzie
Po środowej potyczce z liderem, w nadchodzący weekend koszykarze Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko czeka ważny wyjazdowy mecz. Podopieczni Marcina Grygowicza udadzą się w sobotę do Inowrocławia.

Ważne starcie
Tam zmierzą się z przedostatnią ekipą I ligi, Notecią. Rywale dotychczas wygrali cztery pojedynki, z czego trzy zwycięstwa zanotowali we własnej hali. Pojedynek odbędzie się w sobotę, początek o godz. 16.00.

Kolejny sparing
Z kolei seniorzy rozegrają piąty mecz kontrolny. Tym razem przeciwnikiem będzie występujący w wałbrzyskiej lidze okręgowej, zespół Zamka Kamieniec Ząbkowicki. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę (18.02.) o godz. 17.00 na boisku w Bielawie.

Najmłodsi w akcji
Na wyjazdowy turniej uda się również drużyna rocznika 2010 i młodsi kłodzkiego klubu. Nysa zagra w niedzielę Świdnicy, w zawodach organizowanych przez Polonię-Stal Świdnica.