Facebook

Braterski turniej Nysy [foto]


Gościnne były drużyny Nysy w turnieju halowym piłki nożnej drużyn z rocznika 2005 i młodsi o Puchar Burmistrza Miasta Kłodzka. Na pocieszenie najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju został gracz MKS.

Poniżej relacja oraz zdjęcia z turnieju.

Do rywalizacji stanęło dziesięć drużyn. Oprócz Nysy (dwa zespoły), wystąpił JTS Jawor, Orzeł Ząbkowice Śląskie (dwie ekipy), Polonia Bystrzycka Kłodzka, kłodzki Orlik, Pogoń Duszniki Zdrój, Unia Złoty Stok i Trojan z Lądka-Zdroju.

Drużyny podzielono na dwie grupy, a następnie w zależności do lokaty w fazie grupowej, rywalizowano o końcowe miejsca w zawodach. Gospodarze do boju posłali dwie ekipy. Jedna składająca się z graczy urodzonych w 2005 roku (Nysa I), a drugi zespół z rocznika 2006 (Nysa II).

Obydwa zespoły miały duże szansę, aby walczyć o medale. Zwłaszcza drugi zespół gospodarzy bliski był awansu do finału. W ostatnim meczu grupowym drużyna prowadzona przez Łukasza Błądka potrzebowała zwycięstwa nad Unią Złoty Stok. Kłodzczanie ulegli 0:2 Pogoni i ostatecznie zajęli w tej części rozgrywek trzecie miejsce, a w meczu o pierwsze miejsce zagrała drużyna z Dusznik-Zdroju.

Z kolei Nysa I miała szansę zagrać o brąz, ale zależna była od Orła I. Podopieczni Kamila Matusika musieli liczyć na zwycięstwo ząbkowiczan w meczu z Orlikiem. W ostatnim meczu grupy A Orzeł zremisował 1:1, ale taki rezultat dał im grę w finale, natomiast MKS zajął trzecie miejsce w fazie grupowej.

Tym samym obydwie drużyny Nysy zmierzyły się w braterskim meczu o piąte miejsce. Lepszy był pierwszy zespół, który wygrał 2:0. Najlepsza w turnieju okazała się pierwsza drużyna z Ząbkowic Śląskich, która w meczu o złoto ograła 2:0 Pogoń.

Najskuteczniejszy piłkarz zawodów reprezentował barwy MKS. Statuetka króla strzelców trafiła do Kamila Jabłońskiego (Nysa I), który zdobył pięć bramek. Najlepszym golkiperem wybrano Szymona Gołojucha z Unii Złoty Stok, a najlepszym zawodnikiem został Olivier Ćwikła z Orła I. Z kolei wyróżnienie pojechało do Dusznik-Zdroju wraz z Aleksandrem Rozmusem.

Mecz o 9. miejsce: Polonia Bystrzyca Kł. – Orzeł II Ząbkowice Śl. 1:1 k. 2:1
Mecz o 7. miejsce: JTS Jawor – Trojan Lądek Zdrój 2:0
Mecz o 5. miejsce: Nysa I Kłodzko – Nysa II Kłodzko 2:0
Mecz o 3. miejsce: Unia Złoty Stok – Orlik Kłodzko 0:0 k. 1:2
Mecz o 1. miejsce: Orzeł I Ząbkowice Śl. – Pogoń Duszniki Zdrój 2:0

Dostępna jest GALERIA ZDJĘĆ.