Facebook

Medal i wyrożnienie najmłodszej grupy


Trzecie i czwartej miejsce zajęły najmłodsze drużyny Nysy Kłodzko w świdnickim turnieju. Najlepszym zawodnikiem został gracz z Kłodzka.

W zawodach organizowanych przez Polonię-Stal Świdnicę, rozegrano dwa odrębne turnieje. W jednym zobaczyliśmy zespoły z rocznika 2011 (Nysa I), a w drugim drużyny składające się z graczy urodzonych w 2012 roku (Nysa II).

W starszym roczniku podopieczni Pawła Wiśniewskiego zmagania ukończyli na trzecim miejscu. Za rywali mieli drużynę gospodarzy, AP Dzierżoniów (dwa zespoły), Diament I Wałbrzych i MKS Chełmsko Śląskie

Srebrne medale wywalczył Jakub Kozioł, Tymon Markowski, Bartosz Warzocha oraz Paweł Chojnacki, który został najlepszym zawodnikiem turnieju. Piłkarz ten strzelił dwanaście bramek.

Z kolei Nysa II mierzyła się z AP III Dzierżoniów, Polonią-Stalą Świdnica (dwie ekipy), AP 13 Świdnica oraz Diament II Wałbrzych. MKS zmagania ukończyła tuż za podium, na czwartym miejscu. Zespół z Kłodzka zagrał w składzie: Przemysław Słomka, Igor Kordyka, Tymon Markowski i Patryk Koryciński.  

WYNIKI MECZÓW:
Diament I - Nysa I 1:4
Nysa II - Polonia-Stal III 9:1
AP II - Nysa I 4:3
Nysa II - Polonia-Stal II 1:6
Polonia-Stal I - Nysa I 3:0
AP 13 - Nysa II 0:3
AP III - Nysa II 2:1
Nysa I - AP I 3:1
Nysa II - Diament II 1:1
Nysa I - Chełmsko 5:1