Facebook

Nysa wygrywa turniej w Nowej Rudzie


Zespół prowadzony przez Łukasza Błądka okazał się najlepszy w Turnieju Trampkarzy o Puchar Prezesa NUK w Nowej Rudzie. Oprócz złota, MKS zgarnął statuetkę dla najskuteczniejszego zawodnika zawodów.

W zawodach wzięło udział dziewięć drużyn. Oprócz MKS i gospodarzy, zagrała Bielawianka Bielawa, Polonia Bystrzyca Kłodzka, Hutnik Szczytna, Orlik Kłodzko, Śnieżnik Domaszków, Victoria Wałbrzych i Włókniarz Kudowa Zdrój.

Zespoły podzielono na trzy grupy, a następnie ekipy z pierwszych miejsc zagrały w „lidze mistrzów” o medale, kluby z drugich lokat wystąpiły w „lidze europejskiej” o miejsca 4-5, a pozostałe drużyny zagrały o miejsca 7-9 w „ekstraklasie”.

Kłodzczanie trafili do grupy A, gdzie zmierzyli się z Polonią i Śnieżnikiem. Na początek kłodzczanie wygrali 4:0 z bystrzyckim zespołem, a następnie zremisowali 4:4 z drużyną z Domaszkowa. W meczu Polonii ze Śnieżnikiem padł wynik 5:2 dla Polonii i kłodzczanie z czterema punktami zajęli pierwsze miejsce.

O medale w lidze mistrzów MKS rywalizował z Victorią z Wałbrzycha oraz Bielawianką. Nysa bez problemu uporała się z wałbrzyszanami, zwyciężając 6:0, a po zaciętym pojedynku ograła 3:2 Bielawianką. MKS bez porażki w turnieju ukończył zmagania, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej.

Do złota drużyna z Kłodzka dołożyła koronę króla strzelców. Najskuteczniejszym graczem turnieju został Mikołaj Bromboszcz. Nysa zagrała w składzie: Kopij, Jantarski, Nieczaj, Adamczyk, Per, Kraus, Krysman, Sutkowski, Jelonkowski i wspomniany Bromboszcz. 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. MKS Nysa Kłodzko
2. Bielawianka Bielawa
3. Victoria Wałbrzych
4. Polonia Bystrzyca Kł.
5. Piast Nowa Ruda
6. Orlik Kłodzko
7. Włókniarz Kudowa Zdrój
8. Hutnik Szczytna
9. Śnieżnik Domaszków