Facebook

Kolejny turniej i kolejne medale dla Nysy


Kolejny medal w Nowej Rudzie wywalczyła Nysa Kłodzko. Tym razem zespół z rocznika 2008 pod wodzą Przemysława Gajka zajął trzecie miejsce w turnieju organizowanym przez AP Champions Nowa Ruda.

W ten weekend Nysa dwukrotnie gościła w Nowej Rudzie i z obydwu wojaży wróciła z medalowym łupem. W sobotę ze złota cieszyli się trampkarze, a dzień później na najniższym stopniu podium stanęła drużyna Przemysława Gajka.

Do rywalizacji stanęło dziesięć klubów. Zagrała Nysa, dwie ekipy gospodarzy oraz dzierżoniowskiej Lechii, Trojan Lądek Zdrój, AP Kryształ Stronie Śląskie, AP 13 Świdnica, Słowianin Wolibórz i Bielawianka Bielawa,

Kłodzczanie trafili do grupy A, gdzie rywalizację rozpoczęli od porażki 1:2 z Trojanem. Potem jednak trzy, w tym dwa wysokie, zwycięstwa. Najpierw MKS pokonał 3:2 Lechię, a potem ograł 7:1 AP I Nowa Ruda i 6:1 z AP 13 Świdnica.

Nysa oraz zespół z Dzierżoniowa awansowały do półfinału. MKS z pierwszego miejsca, bo wspomniane ekipy na koniec fazy grupowej miały na swoim koncie po dziewięć wywalczonych oczek, ale w bezpośrednim starciu lepszy był zespół z Kłodzka.

Z drugiej grupy do 1/4 finału awansowała Bielawianka oraz drugi zespół Lechii. Kłodzczanie rywalizowali z piłkarzami z Bielawy, musząc uznać ich wyższość (2:1). Z kolei w braterskim starciu, Lechia II ograła 7:2 pierwszy zespół.

Drużyna Przemysława Gajka pewnie wywalczyła trzecie miejsce, ogrywając 4:1 Lechię I. Nysa zagrała w składzie: Grzywnowicz, Błoński, Kimaczyński, Więcławek, Łątka, Dudek, Helski i Mądry. Najlepsza w zawodach okazała się dzierżoniowska jedynka, pokonując w finale 2:1 Bielawiankę.

Mecz o 9. miejsce: AP Champions I Nowa Ruda - AP Stronie Śląskie 1:5
Mecz o 7. miejsce: Trojan Lądek Zdrój - AP Champions Nowa Ruda II 0:5
Mecz o 5. miejsce: AP 13 Świdnica - Słowianin Wolibórz 3:3 k. 0:1
Mecz o 3. miejsce: Nysa Kłodzko - Lechia I Dzierżoniów 4:1
Mecz o 1. miejsce: Bielawianka Bielawa - Lechia II Dzierżoniów 1:2

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. Lechia II Dzierżoniów
2. Bielawianka Bielawa
3. MKS Nysa Kłodzko
4. Lechia I Dzierżoniów
5. Słowianin Wolibórz
6. AP 13 Świdnica
7. AP II Nowa Ruda
8. Trojan Lądek Zdrój
9. AP Stronie Śląskie
10. AP I Nowa Ruda