Facebook

Ostatni turniej Nysy. Maskotka zaprezentowana [foto]


Tymi zawodami kłodzki klub zamknął serię zimowych turniejów halowych. Jako ostatni do rywalizacji stanęli zawodnicy urodzeni w 2009 roku i młodsi. Podczas zmagań zaprezentowano oficjalną maskotkę klubu.

Poniżej relacja orz zdjęcia z zawodów.

Zmagania organizowane przez kłodzki klub wspomagane są przez władze samorządowe. W ramach podziękowań specjalnymi statuetkami uhonorowano Starostę Kłodzkiego, Macieja Awiżenia, który otworzył turniej oraz Poseł na Sejm RP, Monikę Wielichowską i Burmistrza Miasta Kłodzka, Michała Piszkę. To też była okazja do oficjalnego zaprezentowania maskotki MKS Nysy Kłodzko, któremu nadano imię Nysiosław. Nasz Lew przywitał wszystkie drużyny, przybijał piątki i pozował do zdjęć.

Wracając do zmagań piłkarskich, osiem zespołów podzielono na dwie grupy. Po dwie najlepsze awansowały do półfinałów, gdzie stawką była gra w finale. W grupie A pierwsze miejsce z kompletem punktów zajęli Czarni Otmuchów. Szansę zajęcia drugiego miejsca miała Nysa I, która o to miano rywalizowała z piłkarzami ze Stronia Śląskiego. Lepsi w bezpośrednim starciu byli rywale i to oni zagrali o medale. Kłodzczanie zajęli trzecią lokatę, wyprzedzając drugi zespół z Nachodu i tym samym została im walka o piątą lokatę.

W drugiej grupie siedem oczek dało pierwsze miejsce zawodnikom z Dzierżoniowie, którzy awansowali razem z FK I Nachod. Dalsze miejsce zajęło Zagłębie Wałbrzych oraz Nysa II. W pierwszym meczu półfinałowym, Czarni pewnie 3:0 ograli zespół z Czech. Drugie spotkanie było bardziej zacięte. W regulaminowym czasie gry pomiędzy Lechią, a AP Kryształ Stronie Śląskie, był wynik bezbramkowy, a w rzutach karnych lepsi okazali się dzierżoniowianie.

Na piątym miejscu zmagania ukończyła nysa I, która w starciu z Zagłębiem ograła rywali 5:0. W spotkaniu o brąz, strońska ekipa musiała uznać wyższość FK I Nachod, ulegając 1:3. W ostatnim, finałowym meczu, Czarni długo prowadzili 1:0. Mieli okazje, aby podwyższyć prowadzenie, choćby po rzucie karnym. Nie udało się tego uczynić, co szybko się zemściło i mecz zakończył się wynikiem 1:1. Tym samym zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne, a w tych ponownie lepsi byli zawodnicy z Dzierżoniowa.

Przyznano nagrody indywidulane, a te trafiły do klubów z Otmuchowa, Dzierżoniowa i Stronia Śląskiego. Najwięcej bramek strzelił Fabian Laskowski z Czarnych, statuetka najlepszego bramkarza trafiła do Jakuba Targosza z Lechii, a najlepszym zawodnikiem został Filip Rodak z AP Kryształ.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. Lechia Dzierżoniów
2. Czarni Otmuchów
3. FK I Nachod
4. AP Kryształ Stronie Śl.
5. Nysa I Kłodzko
6. Zagłębie Wałbrzych
7. FK II Nachod
8. Nysa II Kłodzko

Dostępna jest GALERIA ZDJĘĆ.