Facebook

Podwójne zmagania Nysy


W weekend drużyna młodzieżowa Nysa rywalizowała w dwóch turniejach rozgrywanych w noworudzkim Słupcu. W silnie obsadzonym turnieju Athletic-Sport Spring Cup 2018 kłodzczanie uplasowali się tuż za podium.

Nysa rywalizowała w dwudniowym międzynarodowym turnieju Athletic-Sport Spring Cup 2018, rozgrywanym na boisku oraz w piątej edycji turnieju halowego Memoriału Radosława Druciaka. Do obydwu zmagań przystąpiła czternastoosobowa kadra składająca się z zawodników urodzonych w 2005 roku i młodszych.

W Athletic-Sport Spring Cup rywalizowało dziewięć ekip (jeden zespół wycofał się ze startu). W pierwszym dniu zespoły podzielono na dwie grupy z których po dwie najlepsze awansowały do „Ligi Mistrzów”, a pozostałe czekała walka w "Lidze Europy".

Nysa za rywala miała  FC I Academy Wrocław, Slovan Broumov i AS Kiełczów. Kłodzczanie na początek zremisowali bezbramkowo z czeską drużyną, następnie pokonali 1:0 rywali z Kiełczowa, a na koniec ulegli 0:1 gospodarzom turnieju. Cztery zdobyte oczka dały MKS drugie miejsce, za plecami piłkarzy z Wrocławia i grę w niedzielę o medale.

W niedzielę kontynuowano zmagania w Athletic-Sport Spring Cup. O medale MKS zagrał z Polonią Trzebnica, FC I Academy i Krakusem Nowa Huta. MKS rozpoczął od dwóch porażek, najpierw uległ 0:6 Polonii, triumfatorowi turnieju orz 0:1 Krakusowi. Zespół z Kłodzka miał szansę na najniższe miejsce na podium. Do tego MKS potrzebował wygranej nad wrocławską drużyną. Mecz zakończył się remisem 1:1, co dało ostatecznie czwartą lokatę.

W ten sam dzień zawodnicy rywalizowali również w hali. Tam zmierzyli się w turnieju halowym Memoriału Radosława Druciaka. Rywalizowało dwanaście ekip. Kłodzczanie uplasowali się na siódmym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Klasyfikacja końcowa turnieju Athletic-Sport Spring Cup 2018:
1. Polonia Trzebnica
2. Krakus Nowa Huta
3. FC I Wrocław Academy
4. Nysa Kłodzko
5. FC II Wrocław Academy
6. AS Kiełczów
7. OKS Olkusz
8. Polonia Nysa
9. Slovan Broumov