Facebook

Transfer Julii dopięty


Była zawodniczka Nysa zmienia klub w ekstralidze kobiet.

Julia Maskiewicz będzie teraz reprezentowała barwy Medyka Konin. Ostatnie półtora roku była zawodniczką AZS Wrocław, wcześniej występowała w Miedzi Legnica. Tam przeniosła się z Nysy, gdzie występowała w drużynie młodzików, grających na co dzień w lidze dolnośląskiej. Zawodniczka, broniąc barw Nysy, została reprezentantką kadry Dolnego Śląska. Julia Maskiewicz jest wychowanką Trojana Lądek Zdrój.

Od nowego sezonu siedemnastoletnia piłkarka będzie grała w Wielkopolsce. - Po ciężkim sezonie w AZS Wrocław zdecydowałam, że potrzebuję zmiany i chcę spróbować czegoś nowego. Pojawiły się propozycje z różnych klubów jednak Medyk jako jedyny mnie przekonał. Myślę, że podjęłam słuszną decyzję i już nie mogę się doczekać pierwszego meczu w nowym sezonie - przyznaje Julia Maskiewicz. Nowy sezon ruszy 4 sierpnia.

Drużyna z Konina to były mistrz Polski, a obecnie brązowy medalista Ekstraligi. - Medyk to klub z ugruntowaną pozycją, który od lat zawsze jest w czołówce polskiej piłki kobiecej. Zarówno pod względem Ekstraligi jak i w rozgrywkach juniorek U19. Jest również w jego szeregach dużo zawodniczek doświadczonych, od których mogę chłonąć wiedzę – mówi J. Maskiewicz.

W Koninie jej klubową koleżanką będzie między innymi Anna Gawrońska, która w czasach, kiedy była selekcjonerem reprezentacji Polski U-15 powoływała Maskiewicz do kadry narodowej. - Otrzymywałam powołania i grałam w reprezentacji U15 i U17. Oczywiście zaszczytem byłoby móc teraz znaleźć się w gronie piłkarek powoływanych do reprezentacji U19. Gra w Medyku może mi tylko w tym pomóc - mówi z nadzieją.