Facebook

MŁODZIEŻ: Nysa podwójnym liderem


Kolejne komplety punktów zainkasowały drużyny juniorów starszych i młodszych Nysy w ligach okręgowych. Obydwie kłodzkie drużyny liderują w swoich rozgrywkach. Równie udanie wiedzie się młodzikom, którzy w lidze dolnośląskiej plasują się na drugim miejscu.

Juniorzy na szóstkę
Podopieczni Artura Oczkosia wybrali się do Ząbkowic Śląskich, gdzie wygrali 6:0 z tamtejsza Polonią w ramach rozgrywek ligi okręgowej. Dwa trafienia dla Nysy zanotował Tomasz Kubies, a raz do siatki trafił Aleksander Domagała, Bartosz Bachmatiuk, Jakub Gręda i Paweł Walczak. MKS z kompletem punktów, wspólnie z Victorią Świebodzice, przewodzą w ligowej tabeli.

Dwa ciosy
Z tarczą wrócili także juniorzy młodsi. Drużyna Kamila Matusika wygrała 2:0 w Bielawie z tamtejszą Bielawianką po trafieniach Mateusza Gabrysia i Patryka Rycaja. Nysa została samodzielnym liderem z dorobkiem dziesięciu punktów w czterech kolejkach. 

Liga im nie straszna 
Występująca w II Lidze Dolnośląskiej Młodzika drużyna Nysa zremisowała 2:2 ze Śląskiem Wrocław. Rozpoczęło się od prowadzenia zespołu Łukasza Błądka, ale później dwa trafienia zdobyli wrocławianie. Punkt zapewnił Nysie Igor Kołoszyc, a wcześniej do siatki z rzutu karnego trafił Mateusz Hajłasz.

Wicelider
Beniaminek z Kłodzka w czterech kolejkach nie przegrał meczu, zdobywając osiem punktów. Do pierwszego miejsca traci dwa oczka, ale ma jeden zaległy mecz z Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych. 

Czas nauki
W Bielawie rywalizowali również trampkarze, którzy musieli uznać wyższość Bielawianki, ulegając 1:5. Zespół MKS w większości tworzą zawodnicy z młodszych roczników, więc na efekty ich pracy, także w postaci wyników, będziemy musieli chwilkę poczekać. Honorowe trafienie w tym meczu zanotował Kamil Jabłoński. 

Na stronie głównej zaktualizowane są tabele rozgrywek z udziałem drużyn młodzieżowych MKS.