MŁODZIEŻ: Juniorzy nadal na czele

Czwarty mecz i czwarte zwycięstwo odnieśli juniorzy starsi Nysy. Pozostałe drużyny młodzieżowe, zwłaszcza te grające na wyjeździe, nie miały zbyt dużych powodów do radości.

Trafne rozpoczęcie
Tym razem podopieczni Artura Oczkosia okazali się lepsi od Zamka Kamieniec Ząbkowicki. Kłodzczanie wygrali 4:0. Już po 7. minutach gry było 2:0 po trafieniach Tomasza Kubiesa oraz Jakuba Grędy. W 22. minucie prowadzenie podwyższył Przemysław Kaczmarczyk, a rezultat ustalił Kubies, po skutecznie wykonanym rzucie karnym na kwadrans przed końcem meczu,

Teraz derby
MKS został samodzielnym liderem rozgrywek, bowiem swój meczu przegrała Victoria, która do tego meczu wspólnie z kłodzkim zespołem piastowała pierwsze miejsce w tabeli. A za tydzień derby. Nysa zagra na wyjeździe z Piastem Nowa Ruda (niedziela, godz.11.00).

Smak porażki
Pierwszych porażek w tym sezonie doznały ekipy juniora młodszego oraz młodzika. Ci pierwsi ulegli aż 1:5 w Bogaczowicach tamtejszej Unii. Z kolei młodzicy, grający w lidze dolnośląskiej, musieli uznać wyższość Parasola Wrocław, przegrywając na wyjeździe 0:3.

Przełamanie
Pierwszy punkt w sezonie wywalczyli trampkarze, którzy na własnym boisku zremisowali 2:2 z Górnikiem Boguszów-Gorce. Emocji i walki nie brakowało. Rywale mecz kończyli w osłabieniu, bo bezpośredniej czerwonej kartce dla jednego z graczy. Na listę strzelców dla MKS wpisali się: Oliwia Krysman oraz Kacper Hajłasz.

Hokejowa porażka
Drużyna młodzika młodszego zremisowała bezbramkowo z Orlikiem Kłodzko, a orlicy ulegli 5:6 w Szczytnej z tamtejszym Hutnikiem.