Facebook

Potyczki Nysy w Estima Cup


W miniony weekend zespół młodzików Nysy rywalizował w dwudniowym Turnieju Estima Cup, rozgrywanym w noworudzkim Słupcu.

Do rywalizacji przystąpiły drużyny z całej Polski, m.in. Polonia Warszawa, Cracovia Kraków, Górnik Zabrze, FC Wrocław Academy, WKS Śląsk Wrocław czy Escola Vasovia. W sumie zagrało 18. ekip, podzielonych na trzy grupy.

Kłodzczanie trafili do grupy A, gdzie przyszło im się zmierzyć z Escolą A Vasovia, Cracovią Kraków, Progresem Warszawa, Stalą Brzeg i Śląskiem Świętochłowice. MKS wywalczyło cztery oczka, po remisach 1:1 ze Śląskiem, Stalą, Cracovią i Progresem oraz musiało uznać wyższość Escoli, ulegając 0:2. Taki bilans dał kłodzczanom czwarte miejsce i grę w grupie srebrnej. Do zajęcia trzeciej lokaty, dającej możliwość gry o miejsca medalowe (grupa złota), brakło Nysie dwóch oczek.

Podczas drugiego dnia turnieju, MKS przegrał 0:1 ze Stalą Brzeg, następnie zremisował bezbramkowo z Chojnikiem Jelenia Góra, a w ostatnim meczu wygrał 3:2 z Garbarnią. To dało drużynie z Kłodzka grę o trzecie miejsce grupy srebrnej, gdzie zmierzyła się z ekipą Grunwaldu Budziwój. To spotkanie zakończyło się wygraną podopiecznych Łukasza Błądka 3:1 i w klasyfikacji końcowej dało MKS trzynastą lokatę. 

Fot. Estima Cup