Facebook

Nysa za podium, dwie statuetki dla MKS [foto]


Gościnna była Nysa w ostatnim turnieju z cyklu „Nysa Cup”. Na pocieszenie MKS zgarnął dwie nagrody indywidualne. 

Poniżej relacja z zawodów oraz galeria zdjęć.

Tym razem do rywalizacji stanęło dziesięć ekip z rocznika 2009 i młodsi, którzy rywalizowali o puchar Poseł na Sejm RP, Moniki Wielichowskiej oraz Burmistrza Miasta Kłodzka, Michała Piszki. W grze wzięły udział ekipy Polonii-Stali Świdnica, Silesii Żarów, AP Champions Nowa Ruda (dwie ekipy), AP Champions Świebodzice, Orlika Kłodzko (dwie drużyny) i gospodarzy – także dwie ekipy. 

Zmagania rozpoczęły się od pogromu Nysy, która w pierwszym meczu rozgromiła 11:0 AP Champions Świebodzice. Później już tak udanie dla kłodzkich zespołów nie było. Pierwsze miejsce w grupie A z dziesięcioma punktami zajęła drużyna Akademii Piłkarskiej I Nowa Ruda. Przed ostatnim spotkaniem szansę zajęcia drugiej lokaty miała Nysa I. Kłodzczanie musieli zainkasować trzy punkty w starciu z Polonią-Stalą Świdnica, jednak z wygranej 2:0 cieszyli się świdniczanie. Taki obrót spowodował, iż z drugiego miejsce przypadło drużynie Orlika Kłodzko (7 punktów), a trzecie wywalczyła Polonia-Stal (6 oczek). Natomiast kłodzczanie po tej przegranej, z dorobkiem pięciu punktów, spadli w tabeli na czwartą lokatę.  

W grupie drugiej bez porażki i bez straty gola zmagania ukończyła drużyna ze Stronia Śląskiego (10 oczek, bramki: 7:0). W grupie B również do ostatnich meczów trzeba było czekać na ostatecznie rozstrzygnięcia. Zmagania kończyła druga drużyna gospodarzy, która podejmowała zespół AP II Nowa Ruda. Podopieczni Pawła Wiśniewskiego swojej szansy nie zaprzepaścili i dzięki wygranej 2:1 mieli okazję zagrać o brązowy medal. Na porażce zespołu z Nowej Rudy skorzystała drużyna z Żarowa, która zajęła trzecie miejsce (5 pkt). Z kolei noworudzianie uplasowali z czteroma oczkami na czwartym miejscu.

W fazie finałowej, w meczu o dziewiątą lokatę, AP Champions Świebodzice pokonało 2:0 Orlika II Kłodzko. Na siódmym miejscu zmagania ukończyła Nysa I, która wygrała 1:0 z drugim zespołem z Nowej Rudy. Na piątym miejscu uplasowała się Polonia-Stal Świdnica, która okazała się lepsza od Silesii Żarów (2:0). W meczu o trzecie miejsce spotkały się dwa kłodzkie kluby. Nysa uległa 0:1 Orlikowi. Finał należał i to zdecydowanie do noworudzkiego zespołu, który nie dał żadnych szans drużynie AP Stronie Śląskie, zwyciężając 5:0.

Najskuteczniejszym zawodnikiem zawodów został Xavier Kimaczyński, który dla zespołu AP Champions I Nowa Ruda strzelił siedem goli. Z kolei najlepszym golkiperem wybrano Oskara Kmiecika ze Świebodzic, a statuetka najlepszego zawodnika trafiła do Bartosza Zennera z Nysy II Kłodzko. Wyróżniono Pawła Kozara (Nysa II), a także dwie dziewczynki, Zuzannę Kamińską (Silesia Żarów) oraz Anna Bokuniewicz (AP II Nowa Ruda).

To był ostatni turniej Nysa Cup w tym roku. Na kolejne turniejowe zmagania zapraszamy już w styczniu. Wtedy do rywalizacji staną ekipy z rocznika 2011 oraz 2007.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. AP Champions I Nowa Ruda
2. AP Kryształ Stronie Śląskie
3. Orlik I Kłodzko
4. MKS Nysa II Kłodzko
5. Polonia-Stal Świdnica
6. Silesia Żarów
7. MKS Nysa I Kłodzko
8. AP Champions II Nowa Ruda
9. AP Champions Świebodzice
10. Orlik II Kłodzko 

Dostępna jest GALERIA ZDJĘĆ.