Facebook

Nysa Cup: rywalizował rocznik 2011 [foto]


Kolejny turniej z cyklu Nysa Cup za nami. Tym razem w kłodzkiej hali rywalizowały zespoły z rocznika 2011 i młodsi. MKS zmagania ukończył tuż za podium, zgarniając jednocześnie nagrodę dla najlepszego zawodnika zawodów.

W zmaganiach wystąpiło dziesięć klubów, które w pierwszej części rywalizowały w dwóch grupach. W pierwszej rywalizacja o awans do finału toczyła się między Lechią Dzierżoniów, a Nysą Kłodzko. Kłodzczanie rozpoczęli od dwóch zwycięstw, najpierw pokonali 3:0 Orlika Kłodzko, a później 1:0 ząbkowickiego Orła. Następnie przyszedł bezbramkowy remis z AP Champions I Nowa Ruda. Z kolei zespół z Dzierżoniowa wygrał trzy pierwsze mecze i przed ostatnim pojedynkiem z gospodarzami do zajęcia pierwszej lokaty i gry w finale, wystarczał remis. Mecz lepiej rozpoczął MKS, który prowadził 1:0, ale ostatecznie przegrał 1:2 i na kłodzczan czekała gra o trzecie miejsce. Dalsze lokaty zajęły ekipy Orlika, Orła oraz AP Nowa Ruda.

W grupie B bezkonkurencyjna była druga drużyna z Nowej Rudy, która wygrała wszystkie mecze i to bez straty gola. Dziewięć punktów zdobył Orlik Ząbkowice Śląskie i to on był rywalem Nysy I w meczu o brąz. Trzecie miejsce zajęła Lechia II, a kolejne przypadły AP Kryształ Stronie Śląskie i Nysie II.

W zależności od miejsca zajętego w fazie grupowej, następnie drużyny rywalizowały ze sobą o miejsca w klasyfikacji końcowej. W spotkaniu o dziewiąte miejsce Nysa II zagrała z AP I Nowa Ruda. Starcie zakończyło się bezbramkowym remisem, a w rzutach karnych lepsi byli noworudzianie. Siódma lokata przypadła piłkarzom ze Stronia Śląskiego, którzy wygrali 6:2 z Orłem. Na piątym miejscu zmagania ukończył kłodzki Orlik, pokonując 2:0 Lechię II.

Na najniższym miejscu podium stanął Orlik Ząbkowice Śląskie, który wygrał 2:0 z Nysą I.  Pierwszy zespół z Nowej Rudy podtrzymał zwycięską passę z fazy grupowej i w finale ograł 2:1 dzierżoniowską Lechię I.

Organizatorzy wyróżnili i przyznali sześć nagród indywidualnych. Najskuteczniejszym strzelcem turnieju został Miłosz Mitura z Lechii I Dzierżoniów. Nagroda dla najlepszego bramkarza trafiła do Dawida Sarary (Orlik Ząbkowice Śląskie), a miano najlepszego gracza przypadło Pawłowi Chojnackiemu (Nysa I). Wyróżnienia trafiły do Amelii Bajrak (AP Kryształ) oraz Zuzanny Mrozińskiej (Orzeł) i dla najmłodszego zawodnika turnieju (rocznik 2013), Henryka Paki (Lechia II).

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. AP Champions II Nowa Ruda
2. Lechia I Dzierżoniów
3. Orlik Ząbkowice Śląskie
4. MKS Nysa I Kłodzko
5. Orlik Kłodzko
6. Lechia II Dzierżoniów
7. AP Kryształ Stronie Śl.
8. Orzeł Ząbkowice Śląskie
9. AP Champions I Nowa Ruda
10. MKS Nysa II Kłodzko

Dostępna jest GALERIA ZDJĘĆ.