Facebook

Nysa z brązowymi medelami [foto]


MKS na podium i z nagrodą dla najlepszego zawodnika turnieju – za nami kolejne zawody z cyklu Nysa Cup. Tym razem w kłodzkiej hali rywalizowały drużyny z rocznika 2007 i młodsi.

Poniżej relacja i zdjęcia z meczu.

Do zmagań przystąpiło sześć drużyn, które zagrały systemem każdy z każdym. Oprócz gospodarzy, wystąpił AP Kryształ Stronie Śląskie, AP Champions Świebodzice, Orlik Kłodzko, AP Champions Nowa Ruda i Górnik Wałbrzych.

Los sprawił, iż ostatnia kolejka decydowała o miejscach medalowych. W najlepszej sytuacji była drużyna z Nowej Rudy, która do spotkania z Kryształem przystępowała z kompletem zwycięstw. Z kolei zespół ze Stronia Śląskiego w czterech kolejkach zgromadził dziesięć punktów, a Nysa po porażce z ekipą Kamila Krzywdy musiała w ostatnim meczu wysokość wygrać z Orlikiem i liczyć na porażkę strońskiego klubu.

Nysa nie zdołała utrzymać prowadzenia i jej mecz zakończył się wynikiem 1:1. Tym samym gospodarze uplasowali się na najniższym miejscu podium. Do zajęcia pierwszego miejsca drużynie z Nowej Rudy wystarczał remis, z kolei Kryształ musiał wygrać. AP Champions dołożył piąte zwycięstwo w piątym meczu i mógł cieszyć się ze zwycięstwa w całych zawodach.

Tuż za podium uplasowała drużyna ze Świebodzic, a to dzięki zwycięstwu 1:0 nad Górnikiem Wałbrzych w ostatniej serii gier. Przedostatnie miejsce zajął Orlik Kłodzko, a za nim uplasowali się wałbrzyszanie.

Dodatkowo do Nowej Rudy trafiła statuetka dla najskuteczniejszego piłkarza turnieju, którą wywalczył Karol Wiącek (siedem goli). Najlepszym bramkarzem wybrano Pawła Majkę z AP Kryształ Stronie Śląskie, a statuetka najlepszego zawodnika zmagań powędrowała do Oskara Kryusa z Nysy.

Wśród pozostałych klubów przyznano wyróżnienia. W zespole AP Champions Świebodzice miano to trafiło do Eryka Englera, w ekipie kłodzkiego Orlika do Macieja Greszty, a z Górnika Wałbrzych wyróżniono Gabriela Grygiela.

WYNIKI SPOTKAŃ:
Nysa Kłodzko  - AP Champions Świebodzice 2:0
AP Stronie Śląskie - Górnik Wałbrzych 2:0
APN Nowa Ruda - Orlik Kłodzko 2:0
AP Stronie Śląskie - Nysa Kłodzko 1:1
Orlik Kłodzko  - AP Champions Świebodzice 1:1
Górnik Wałbrzych - UKS APN Nowa Ruda 1:5
Orlik Kłodzko  - AP Stronie Śląskie 0:3
Górnik Wałbrzych - Nysa Kłodzko 0:1
APN Nowa Ruda - AP Champions Świebodzice 5:0
Górnik Wałbrzych - Orlik Kłodzko 2:2
Champions Świebodzice - AP Stronie Śląskie 0:3
Nysa Kłodzko  - UKS APN Nowa Ruda 0:3
Górnik Wałbrzych - AP Champions Świebodzice 0:1
Nysa Kłodzko  - Orlik Kłodzko 1:1
APN Nowa Ruda - AP Stronie Śląskie 2:0

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. AP Champions Nowa Ruda 15 pkt
2. AP Kryształ Stronie Śląskie 10 pkt
3. AP MKS Nysa Kłodzko 8 pkt
4. AP Champions Świebodzice 5 pkt
5. Olik Kłodzko 3 pkt
6. Górnik Wałbrzych 1 pkt

Dostępna jest GALERIA ZDJĘĆ.