Facebook

Nysa Cup: najmłodsi piłkarze w akcji [foto]


Nysa Cup, czyli cykl turniejów halowych dla drużyn młodzieżowych organizowany przez MKS w sezonie 2018/2019, zakończony. W niedzielę rywalizowali piłkarze z rocznika 2013 i 2014.

Na zaproszenie Nysy, która wystawiła dwa zespoły, przyjechał Śląsk Wrocław, Orlik Ząbkowice Śląskie, Siódemka Bielawa, Czarni Otmuchów i Szkółka Piłkarska Krasnal Trzeboszowice-Ścibórz. Zawody rozegrano o Puchar Poseł na Sejm RP, Moniki Wielichowskiej oraz Burmistrza Miasta Kłodzka, Michała Piszki. Turniej wspomógł również radny Sejmiku Wojewódzkiego, Stanisław Jurcewicz oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kłodzku, Zdzisław Duda.

Rywalizacja toczyła się równoległe na dwóch boiskach. – W tej kategorii wiekowej nie prowadzimy klasyfikacji końcowej, wszyscy są zwycięzcami.  Z kolei dzieci poprzez taką zabawę mają się uczyć piłki nożnej – mówił  trener Paweł Wiśniewski.  A jak zabawa, to oprócz kilkudziesięciu rozegranych spotkań, było strzelanie rzutów karnych i rywalizacja dzieci z rodzicami. Na parkiecie zameldowała się drużyna złożona z mam, która rywalizowała ze wszystkimi zespołami biorących udział w turnieju.

W trakcie zawodów obecny zarząd z obecnym sternikiem klubu, Tomaszem Sutkowskim, podziękował byłem prezesowi Bogdanowi Bachmatiukowi za wkład na rzecz klubu. 

Nie jest tajemnicą, że jako koordynator Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kłodzku oraz prowadzę swoją firmę, nie jestem w stanie wygenerować tyle czasu, aby poświęcić  się Nysie. Nie odchodzę z klubu, tylko zrezygnowałem z funkcji prezesa, ale nadal będę wspierał i pomagał, nie pełniąc żadnej funkcji  – mówił Bogdan Bachmatiuk, któremu na pamiątkę wręczono album najciekawszymi momentami pracy w klubie oraz pamiątkową tablicę.    

Wracając do turnieju, to wszystkie drużyny otrzymały puchar oraz medale za zajęcie pierwszych miejsc. Jeśli chodzi o grę to bezkonkurencyjny był w stawce był Śląsk Wrocław. Z kolei pierwszy zespół Nysy, składający się z rocznika 2013, zanotował trzy wygrane w sześciu spotkaniach. Natomiast druga drużyna gospodarzy składała się z piłkarzy urodzonych w 2014 roku. 

Dostępna jest GALERIA ZDJĘĆ.