Facebook

Młodzieżowe podsumowanie weekendu


Jak spisały się zespoły młodzieżowe w rozgrywkach ligowych podczas minionego weekendu?

Trzy punkty i sześć bramek – to bilans juniorów młodszych. Zespół Bogdana Bachmatiuka ograł 6:0 LKS Bierkowice po bramkach Kamila Jelonkowskiego (dwóch), Oliwii Krysman, Kuby Bachmatiuka, Mateusza Gabrysia i Mikołaja Bromboszcza. MKS przewodzi w stawce z kompletem punktów. Starsi koledzy nadal czekają na pierwszy mecz w rundzie wiosennej Klasy Okręgowej Juniora Starszego. Tym razem czekała ich przymusowa już trzecia pauza za mecz z wycofaną drużyną ząbkowickiej Polonii.

W lidze trampkarza, Nysa swój mecz z Zagłębiem Wałbrzych rozegra w środę, ale za tydzień (24.04.) o godz. 17.00. W pierwotnym terminie mecz się nie odbył, bo trener Kamil Matusik przebywał na tygodniowym stażu trenerskim w Legii Warszawa. Z kolei środowy termin (17.04.) został zmieniony na prośbę Zagłębia, z uwagi na epidemię choroby większości zawodników.

W lidze młodzika młodszego Nysa pewnie ograła Trojan Lądek Zdrój. Podopieczni Przemek Gajek zwyciężyli 9:0. Natomiast bez punktów wrócili z Ząbkowic Śląskich młodzicy, którzy rywalizowali ze Szkółką Piłkarską Orlik. Kłodzczanie ulegli 1:4, a honorowe trafienie uzyskał Błażej Dudek.

Udanie rundę wiosenną zaczęli także piłkarze prowadzeni przez Pawła Wiśniewskiego w lidze orlika. Nysa wygrała 8:3 ze Ślęzą Ciepłowody, a gole w tym meczu strzelali: Piotr Pawlus (trzy), Jan Perczyński (dwie), Marcel Gajek (dwie) i Bartosz Zenner.