Facebook

Nysa Cup: Srebro i nagroda indywidualna dla MKS [foto]


Kolejny turniej w ramach Nysa Cup i kolejna zdobycz do kolekcji. Podopieczni Pawła Wiśniewskiego wywalczyli srebrne medale w zmaganiach drużyn z rocznika 2010 i młodsi. Do tego do Nysy trafiła jedna z nagród indywidualnych.

Poniżej relacja, wyniki oraz galeria zdjęć.

Po turniejach siedmiolatków oraz dwunastolatków tym razem do rywalizacji stanęli zawodnicy z rocznika 2010 i młodsi. W kłodzkiej hali stawiło się osiem drużyn, które podzielono na dwie grupy. W pierwszej z nich gospodarze rywalizowali z Orłem Ząbkowice Śląskie, AP Krasnal Trzeboszowice-Ścibórz oraz KS Stary Wielisław.

Z dorobkiem siedmiu oczek tę część zmagań zakończyły zespoły Nysy oraz Orła. W bezpośredniej konfrontacji padł wynik 1:1, a lepszy bilans bramkowy mieli podopieczni Pawła Wiśniewskiego i to oni znaleźli się w finale. 

W drugiej grupie bezkonkurencyjny był zespół Olimpic Wrocław, który wygrał wszystkie spotkania. Drugie miejsce zajęła Akademia Piłkarska Dzierżoniów, która wyprzedziła ekipy Orlika Kłodzko oraz Spartę Ziębice. W drugiej części turnieju rywalizowano o miejsca końcowe w klasyfikacji.

W meczu o siódmą lokatę drużyna z Ziębic pokonała 2:1  KS Stary Wielisław. Piąte miejsce zajął Orlik, który okazał się lepszy od Akademii Piłkarskiej Krasnala (5:0). Zacięte spotkanie było w meczu o brąz. Długo utrzymywał się bezbramkowy remis pomiędzy AP Dzierżoniów a ząbkowickim Orłem. Pod koniec spotkania gola na wagę trzeciego miejsca strzelili dzierżoniowianie.  

Olimpic potwierdził swoją wyższość w tym turnieju i w finale nie dał szans Nysie (4:0). Organizatorzy przyznali cztery wyróżnienia. Statuetka króla strzelców trafiła do Eryka Maciejewskiego (Olimpic), który w zawodach strzelił pięć bramek.

Najlepszym golkiperem został Michał Bafia ze Sparty Ziębice, a graczem turnieju wybrano Pawła Chojnackiego (rocznik 2011) z kłodzkiej Nysy. Za swoją postawę wyróżniono także Antoninę Hamerską, bramkarkę AP Krasnal z Trzeboszowic.

MECZE FINAŁOWE:
Mecz o siódme miejsce: KS Stary Wielisław – Sparta Ziębice 1:2
Mecz o piąte miejsce: Orlik Kłodzko - AP Krasnal Trzeboszowice-Ścibórz 5:0
Mecz o trzecie miejsce: AP Dzierżoniów – Orzeł Ząbkowice Śl. 1:0
Mecz o pierwsze miejsce: Nysa Kłodzko – Olimpic Wrocław 0:4

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. Olimpic Wrocław
2. MKS Nysa Kłodzko
3. AP Dzierżoniów
4. Orzeł Ząbkowice Śl.
5. Orlik Kłodzko
6. AP Krasnal Trzeboszowice-Ścibórz
7. Sparta Ziębice
8. KS Stary Wielisław

 Dostępna jest GALERIĘ ZDJĘĆ.