Facebook

Żaki w ząbkowickim turnieju [foto]


Tuż za podium zawody ukończyła drużyna żaków Nysy, która w miniony weekend rywalizowała w Ząbkowicach Śląskich w turnieju Orlik Cup.

Poniżej relacja oraz galeria zdjęć.

W zwodach organizowanych przez Szkółkę Piłkarską Orlik Ząbkowice Śląskie wystąpiło dziesięć drużyn. Oprócz MKS wystąpiła Unia Złoty Stok, Polonia Nysa (dwa zespoły), Orlik Ząbkowice Śląskie (również dwie ekipy), Orlik Kłodzko, Lechia Dzierżoniów, AP Stronie Śląskie oraz Strzelinianka Strzelin.

Drużyny podzielono na dwie grupy i potem w zależności od lokaty, czekała ich gra o końcowe miejsca w klasyfikacji. Nysa rywalizowała w grupie A, gdzie zmierzyła się z Polonią I Nysa, Unią Złoty Stok i Lechią Dzierżoniów. Piłkarze z Kłodzka zajęli drugie miejsce i w ostatnim spotkaniu czekała ich walka o brązowe medale.

W pojedynku o trzecie miejsce Nysa musiała uznać wyższość gospodarzy, przegrywając 1:2 z pierwszym zespołem Orlika Ząbkowice Śląskie. Najlepsze w stawce były ekipy Polonii Nysy. Obydwie drużyny wygrały swoje grupy i zmierzyły się w finale. Tam, po rzutach karnych, najlepsza w całych zawodach okazała się Polonia II.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. Polonia II Nysa
2. Polonia I Nysa
3. Orlik I Ząbkowice Śl.
4. Nysa Kłodzko
5. Orlik Kłodzko
6. Lechia Dzierżoniów
7. AP Stronie Śląskie
8. Strzelinianka Strzelin
9. Orlik II Ząbkowice Śl.
10. Unia Złoty Stok

 Dostępna jest GALERIĘ ZDJĘĆ.